Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Daugiausiai baudų atiteko telefonais rankomis besinaudojusiems vairuotojams

Nuolatinė eismo dalyvių kontrolė – vienas iš būdų, padedančių mažinti nelaimių ir jose nukentėjusių asmenų skaičių keliuose. Nors didžiausiu prioritetu gyventojams turėtų būti jų saugumas, vis tik akivaizdu, kad piniginės baudos ar teisės vairuoti praradimas jiems yra svaresnė priežastis paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Todėl siekdami įvertinti vairuotojų drausmę ir mažinti pažeidėjų skaičių, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai eismo dalyvių kontrolę Telšiuose vykdė ankstų ketvirtadienio rytą (6.00-9.00 val.).

Išsidėstę prie įvažiavimų į Telšių miestą, policijos pareigūnų ekipažai tikrino vairuotojų blaivumą, privalomus dokumentus. Eismo dalyviai Telšių mieste ir rajone tą dieną buvo kontroliuojami ir skiriamaisiais ženklais nežymėtu tarnybiniu transportu. Neviešas patruliavimas – tai vienas iš efektyvių būdų, vairuotojų budrumui išlaikyti ir vykdomiems pažeidimams įveikti.

Vykusio rytinio reido metu iš viso buvo patikrintos 258 transporto priemonės, iš kurių nustatyta 17 pažeidėjų. Didžiausią Kelių eismo taisykles pažeidusių vairuotojų dalį ketvirtadienį sudarė telefonu prie vairo rankomis besinaudoję vairuotojai. Pradėtos administracinio nusižengimo bylos teisenos vairuotojams užtrauks pinigines baudas nuo 60 iki 90 eurų. Taip pat fiksuoti 4 saugos diržų nenaudojimo atvejai, dar trims vairuotojams, iki šiol eksploatavusiems automobilius dygliuotomis padangomis, anuliuoti techninės apžiūros dokumentai. Nustatyti ir dar trys, kitokio pobūdžio pažeidimai.

Kelių policijos pareigūnai vairuotojus ragina vairuoti atsakingai ir primena, kad netikėti masiški patikrinimai, keliuose suintensyvėjus eismui, tik dažnės. Vairuokite saugiai!

Aušra Blaževičienė
Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė

(Visited 20 times, 1 visits today)