Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Išgėręs vairuotojas policijos pareigūnams tiesiogiai davė 100 litų kyšį

policija4Nors pastaruoju metu padaugėjo kyšius policijos pareigūnams siūlančių ir už tai baudžiamojon atsakomybėn patraukiamų kelių eismo taisyklių pažeidėjų, jie ir toliau bando papirkinėti pareigūnus. Lapkričio 22 d., apie 17.13 val. Telšiuose, Saulėtekio g., ties 28 namu prevencinės priemonės metu, Telšių aps. vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sustabdė automobilį „VW Passat“. Tikrinant automobilio dokumentus, pareigūnai pajuto iš automobilio salono sklindantį alkoholio kvapą, todėl vairuotojas S. L. (gim. 1969 m.) buvo pakviestas į tarnybinį automobilį blaivumui patikrinti.

Įlipęs į tarnybinį automobilį, rankose laikydamas pinigus, vairuotojas pradėjo juos siūlyti pareigūnams, prašydamas, kad nebūtų nustatinėjamas jo girtumas. Įspėjimo, kad už kyšio davimą gresia baudžiamoji atsakomybė, pilietis nepaisė ir toliau siūlė kyšį. Vis tik, policijos pareigūnai, patikrino ir vairuotojui S. L. nustatė lengvą (0,61 promilės) girtumo laipsnį bei dar kartą įspėjo apie gresiančią atsakomybę. Tačiau neblaivus vairuotojas pareigūnų įspėjimams nepakluso ir ant tarnybinio automobilio keleivio sėdynės, pareigūnui už nugaros, padėjo pinigus.

Apie duotą kyšį buvo pranešta Telšių aps. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnams. Jiems atvykus į įvykio vietą išsiaiškinta, kad policijos pareigūnus bandęs papirkti pilietis ant sėdynės buvo numetęs 100 litų kupiūrą. Atlikus procesinius veiksmus, S. L. buvo pristatytas į policijos komisariatą.

Dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. PAPIRKIMAS 4 d. Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu., praneša Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupė.

Telšių.info

123456