Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Langas į ateitį“ kursuose telšiškiai išmoko šiuolaikinio gyvenimo pagrindų

Telšių gyventojams šie metai buvo kupini naujų žinių ir atradimų. Asociacijos „Langas į ateitį“ rengiamuose nemokamuose kompiuterinio raštingumo kursuose naujų žinių sėmėsi vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai, bedarbiai, neįgalieji, namų šeimininkės ir kiti norintys. Kursuose „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ įgytos žinios jiems atvėrė naujus kelius darbo rinkoje ir kasdieniame gyvenime.
Iš viso kompiuterinio raštingumo kursuose mokėsi daugiau nei 190 Telšių ir aplinkinių vietovių gyventojų. Net 67 proc. kursų dalyvių buvo bedarbiai, o 30 proc. – kaimiškųjų vietovių gyventojai, aktyviai mokęsi keturiuose Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialuose.
Žinių visuomenės plėtrą skatinančios asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė tikisi, kad įgytos žinios ne tik padės greičiau sugrįžti į darbo rinką darbo neturintiems gyventojams, bet ir pravers kasdieniame gyvenime – mokant mokesčius, ieškant informacijos ir naudojantis kitomis kompiuterio teikiamomis galimybėmis.
Telšių rajono gyventojai kursų metu įsitikino, kad amžius mokslui ir naujiems įgūdžiams – ne kliūtis. Geriausias to pavyzdys – 73-ejų metų ponas Konstantinas, sėkmingai baigęs kursus ir niekuo nenusileidęs kitiems, jaunesniems, dalyviams. 
„Labai džiaugiamės, kad net 66 proc. kursus baigusių gyventojų buvo vyresni nei 45 metų. Vadinasi, pamažu suprantame, kad norėdami suspėti su sparčiai besikeičiančiu pasauliu, turime ir patys nuolat tobulėti. Manau, tai patvirtintų ir kursus baigę telšiškiai. Daugumai jų kursai – tai ne tik pažymėjimas rankose, bet ir naujo gyvenimo etapo pradžia“, – sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.
Net 92 proc. kursų dalyvių, mokymams pasibaigus, įvertino kursus kaip naudingus ar net labai naudingus. „Esu labai dėkingas organizatoriams už kursus, o mokytojui – už kantrybę. Manau, kursų metu įgytos žinios man padės ieškant darbo ir kasdienėje veikloje“, – sakė sėkmingai kursus pabaigęs ir daug naudingų dalykų sužinojęs telšiškis.
2010 vasarą prasidėjęs projektas „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ dar nesibaigė – jis tęsis iki šių metų vasario. Tad visi Telšių miesto gyventojai, norintys nemokamai išmokti naudotis kompiuteriu ir elektroninėmis paslaugomis, kviečiami registruotis į kursus telefonu 8 (5) 2123172. Projekto interneto svetainės adresas: www.epilietis.eu. Užsiėmimai vyksta Telšių „Ateities“ vidurinėje mokykloje.
Iš viso iki projekto pabaigos – 2012–ųjų metų vasario – su informacinėmis komunikacinėmis technologijomis planuojama supažindinti ir e. paslaugomis naudotis išmokyti 16 tūkst. Lietuvos gyventojų.

 

Telšių.info

123456