Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Lietuvių ekipažai sėkmingai pasirodė tarptautinėse važiavimo kinkiniais varžybose

Gedeminas Bardauskas ant apdovanojimų pakylos. Asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusį savaitgalį Bendoriuose (Vilniaus r.) vyko tarptautinės važiavimo kinkiniais varžybos. Jose dalyvavo 40 važnyčiotojų ir 56 žirgai iš Suomijos, Rusijos, Lenkijos ir visų trijų Baltijos šalių. Tris dienas trukusių varžybų metu puikų važiavimą skirtingose kategorijose demonstravo ir mūsų šalies ekipažai.

CAI1*-H1 vienkinkių žirgų kategorijoje aukštą ketvirtą vietą užėmė Sergejus Feoktistovas su žirgu Dakaras (113,35 balai). Šis ekipažas varžėsi net dvejose rungtyse – maniežiniame ir kliūtiniame važiavimuose.

Taip pat S. Feoktistovas savo profesionalumą pademonstravo ir CAI2*-P1 vienkinkių ponių kategorijoje. Važiuodamas karietoje, kurią traukė žirgas Taifūnas, jis tapo nugalėtoju (167,31 balai).

CAI2*-H2 dvikinkių žirgų kategorijoje taip pat pirmoji vieta atiteko Gedeminui Bardauskui su žirgais Imunitetas ir Talismanas (269,09 balai).

Tuo tarpu sudėtingiausioje CAI3*-H1 vienkinkių žirgų kategorijoje dalyvavusiam pajėgiausiam Lietuvos važnyčiotojui Almučiui Railai su žirgu Windows sekėsi kiek prasčiau. Nepasisekus maratono rungčiai, jis prarado teisę varžytis dėl aukštos pozicijos bendroje rezultatų suvestinėje.

„Šiose varžybose mūsų šalies važnyčiotojai demonstravo ne tik meistriškai įvaldytą važiavimą, bet ir ekipažų manevringumą bei tikslumą, o tai jiems padėjo užsitikrinti aukštas pozicijas tarp varžovų iš kitų šalių. Nors ši žirginio sporto šaka susilaukia kiek mažiau susidomėjimo nei, pavyzdžiui, dailusis jojimas ar konkūrai, tačiau turime išties stiprių važnyčiotojų, kurių pasiekimai garsina Lietuvą tarptautiniu mastu”, – džiaugėsi Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

(Visited 57 times, 1 visits today)
123456