Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Lietuvoje klonuoti gyvuliai neveisiami

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pagrindinis veiklos tikslas – užkirsti kelią gyvūnų ligoms ir užtikrinti maisto saugą. VMVT inspektoriai nuolat tikrina, ar gyvūnai neserga užkrečiamomis ligomis, tokiomis kaip tuberkuliozė, bruceliozė, pasiutligė ir kitomis, keliančiomis pavojų žmonių ir gyvūnų sveikatai.
Kasmet pasaulyje didėja mėsos, tame tarpe jautienos, vartojimas. Galvijų auginimo sistemos tobulėja, tačiau atsiranda ir naujų rizikos faktorių, tokių, kaip maisto produktai, pagaminti iš klonuotų gyvulių ir jų palikuonių. Kol neįrodyta, kad tokie maisto produktai, nekelia rizikos žmonių sveikatai, jie laikomi „novel foods“ („naujieji “maisto produktai), ir jų pateikimui į rinką turi būti gauti leidimai.
Prekyba taip vadinamais naujaisiais” maisto produktais Europos Sąjungoje draudžiama. Kiekvienu atveju prašymai dėl tokių produktų tiekimo turi būti siunčiami Europos Komisijai, kurios atsakingos institucijos atlieka pirminį įvertinimą. Šio įvertinimo ataskaita pateikiama Europos Komisijai ir visoms valstybėms narėms, informuoja VMVT.
„Lietuvoje klonuoti gyvuliai neveisiami. Tokių gyvulių ir jų palikuonių embrionai, sperma ar mėsa nepatenka į mūsų šalį. Todėl lietuviškų galvijų mėsa ir jos produktai vartotojams teikiami tik saugūs ir kokybiški“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjas Vaidotas Kiudulas.

Telšių.info

(Visited 52 times, 1 visits today)
123456