6.5 C
Tauragė
2024 / 04 / 20

Ligoninės skyrius, dovanojantis norą gyventi

Ar jau skaitėte?

Regioninės Telšių ligoninės Reabilitacijos skyrius – vieta, suteikianti ligoniams bent dalelę vilties grįžti į visavertį gyvenimą. Itin kvalifikuotų medicinos gydytojų, kineziterapeutų komanda, gera gydymo įranga bei pažangiausios fizinės medicinos ir reabilitacijos metodikos suteikia pačias geriausias sąlygas reabilitaciniam gydymui po traumų, operacijų ir neurologinių susirgimų.

- Reklama -

„Prieš 12 metų įsteigtas Reabilitacijos skyrius netrukus turėtų atsinaujinti, nes laukiame finansinės paramos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų“, — atskleidė skyriaus vedėja Silva Juknienė. 1999 metais provincijoje įkurtas Reabilitacijos skyrius buvo pirmasis visoje Lietuvoje, iki tol veikė tik Vilniaus Santariškių ir Kauno klinikose , Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir sanatorijose Druskininkuose bei Palangoje. „Skyriaus įsteigimui labai prieštaravo sanatorijose dirbantys medikai, tačiau mes pasiekėme savo“, — džiaugėsi skyriaus vedėja.
Už turimus daiktus, įrangą ir techniką S.Juknienė taip pat yra labai dėkinga ir geros valios žmonėms iš Vokietijos, Švedijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų. Gydytoja prisiminė, kad pirmuosius žingsnius paramos paieškose pradėjo dabartinis Regioninės plėtros departamento Telšių skyriaus vedėjas Vaclovas Vaičekauskas. „Labdarą ligoninei užsieniečiai pradėjo teikti iškart po įvykusio gaisro. Daug pagelbėjo vokietis Ernst Hesling iš Gronau-Epe miestelio, o Diuseldorfe — specialiai pagalbai Telšiams — įsteigta asociacija „Mänerform“ prie Šv.Pauliaus bažnyčios, kurios prezidentas Ulrich Fuxen“, — pasakojo S.Juknienė. Gydytoja yra dėkinga ir Regioninės ligoninės direktorei Almai Vitkienei, nes jos moteriška akis pastebėjo, kokie daiktai yra būtiniausi skyriui.
Prie Reabilitacijos skyriaus neseniai prijungta ir Slauga. „Neslėpsiu, Slaugoje gulintys ligoniai yra sunkios būklės, jiems būtina kruopštesnė priežiūra, tačiau artimiesiems juos čia patogiau lankyti negu kasdien važinėtų į Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę“, — atkreipė dėmesį V.Juknienė.
Reabilitacijos skyriuje dirbantys medikai ir bendrosios praktikos slaugytojos gerai žino šios medicinos srities pagrindus. Profesionalų kolektyvas ne tik slaugo pacientus, bet ir rūpinasi sergančiųjų gydymu, reabilitacija, neretai sprendžia ir socialines problemas. Siekiant išvengti rimtų pasekmių, labai svarbu yra tai, kad pacientas, išėjęs iš ligoninės, laikytųsi medikų nurodymų. Reabilitologų darbas su ten esančiais ligoniais yra intensyvus, reikalaujantis kantrybės, psichologinių žinių, praktinių įgūdžių.
Tie žmonės, kuriems iš patalo pavyko atsistoti savomis kojomis, iš naujo išmoko kalbėti ar valdyti rankas, turėtų prisiminti gydytoją Eglę Kučikienę, socialinę darbuotoją Violetą Gudienę, kineziterapeutus Romą Dunauskienę, Irmą Ališauskytę-Mickevičienę, Kristiną Žimkienę, Astą Kulevičienę, Vytautą Miškinį, vyr.slaugytoją Daivą Venskienę, logopedę Vincentą Kriukienę, psichologę Violetą Šilinskienę, ergoterapeutes Odetą Statkuvienę ir Viktoriją Linkevičiūtę, masažistes-slaugytojas Albiną Trilikauskienę, Violetą Buividavičienę, slaugytojas Eleną Vaičiukynienę bei Janiną Abromavičienę. Medikų personalas yra baigę Vilniaus bei Klaipėdos universitetus, kolegijose įgiję slaugytojų ir reabilitologų specialybę.
Tuometį Kauno medicinos institutą (dabartinis Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) baigusi ir terapeutės kvalifikaciją įgijusi medikė iškart po studijų atvyko dirbti į Telšius. Vėliau įgijo reabilitologės kvalifikaciją. „Nors po studijų daug sykių teko stažuotis Vokietijoje, Telšiai buvo mano pirmoji darbovietė ir manau, kad bus paskutinė“, — sakė S.Juknienė.
Skyriaus vedėja S.Juknienė džiaugiasi, kad Reabilitacijos skyriuje guldomi pacientai, kuriems pirmoji pagalba jau suteikta, tačiau pastebi, kad visko pasitaiko tarp ligonių ir medikų santykių. „Skaudžiausia, kai atveža jaunus žmones iš po avarijos. Jie daug ko pradeda mokytis iš naujo: kalbėti, vaikščioti, maitintis, rengtis… Mes stengiamės, kad pacientai daug dalykų darytų patys, o artimieji, norėdami pagelbėti, neretai trukdo reabilituojamam ligoniui savarankiškai lavėti“, — sako gydytoja.
Gydytoja prisiminė atvejį, kuomet į Reabilitacijos skyrių buvo paguldytas jaunas vaikinas, patekęs į autoįvykį. „Jaunuolis atrodė visiškai neįgalus, gulėjo ant lovos, tačiau uolus mūsų skyriaus medikų darbas ir didžiulės pastangos pastatė vaikiną ant kojų“, – džiaugėsi S.Juknienė.
 
Reabilitacijos skyriuje daugiausia gydoma neurologijos ir traumtologijos profilių ligonių. Regioninėje Telšių ligoninėje atliekamos klubo ir kelio sąnarių operacijos. S.Juknienė pastebi, kad per tuos 12 metų komplikacijų buvo tik pavieniai atvejai, tad gali pasigirti, jog pacientų priežiūra pooperaciniu laikotarpiu yra puiki. Reabilitacijos skyriuje ir Slaugoje dažniausiai guli vyresnio amžiaus (70-80 metų) pacientai, tačiau pasitaiko ir itin nelaimingų atvejų, kai į skyrių paguldomi labai jauni žmonės. Tokiu atveju iš medikų reikalaujama labai daug, jie stengiasi padėti kiek įmanydami, tačiau ne visada pavyksta. „Pasitaiko artimųjų kaltinimų neprofesionalumu, apatiškumu, tačiau į pastabas turiu atsakymą: prie gyvenimo priklauso ir mirtis – vieniems ji ateina greičiau, kitiems – vėliau“, – realybę balsu įvardino skyriaus vedėja S.Juknienė ir pridūrė, – jei daktaras būtų Dievas, niekas nemirtų“.
Reabilitacijos skyriuje taikomos kineziterapijos salėje ir baseine ergoterapijos, fizioterapijos, kalbos korekcijos, masažų ir povandeninių masažų procedūros. Teikiamos specialistų konsultacijos, atliekami diagnostiniai tyrimai.
Skyriaus vedėja pasakojo, kad ligonių į palatas guldyti galima tiek, kiek leidžia Teritorinė ligonių kasa. „Kas ketvirtį yra nustatomos kvotos. Šiuo metu finansavimas yra skirtas 45 reabilituojamiems ligoniams ir 90 pacientų skirta ambulatorinė reabilitacija“, — skaičius vardino S.Juknienė. Medikė sakė, kad stengiasi priimti visus, kam yra būtina pagalba, tačiau yra dalykų, kurie nuo jos, kaip skyriaus vedėjos, nepriklauso. „Šiuo metu skyriuje yra 19 vietų, tad per mėnesį galėtų reabilituotis 15 ligonių, nes dalis lovų dar priklauso ir Slaugai“, — teigė gydytoja. „Reabiliacijos metu pacientams viskas yra nemokama, nepriklausomai nuo pragulėto laiko. Ambulatorinėje reabilitacijoje skiriama 14 darbo dienų suaugusiems ir 16 — vaikams. Pirmieji 6 masažų kartai taip pat nemokami“, – sakė S.Juknienė.
Pažangios diagnostinės bei gydymo galimybės, kurios yra įdiegtos Regioninėje Telšių ligoninėje, sudaro visas sąlygas, kad greta aukštą kvalifakciją turinčių specialistų tobulėtų ir bendrosios praktikos slaugytojos. Gydytojai vieni nepagydys sergančiųjų, jeigu nebus dirbama komandiniu principu. Pacientų slauga ir priežiūra taip pat svarbi. Mat jeigu ligonis po operacijos bus blogai prižiūrimas, jam kils komplikacijų. Reabilitacijos skyriaus darbuotojai dirba išvien, kad čia besigydantys pacientai gautų aukšto lygio paslaugas, praneša  „Kalvotoji Žemaitija“.

 

 

Telšių.info

TOP naujienos

Gedi sniego aukų

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis penktadienį susitikęs su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Stefanu Talijani de Markijo (Stefano Taliani de Marchio) savo ir Seimo vardu išreiškė užuojautą. „Lietuvos...

Baltijos šalyse pirmą kartą pristatys koncepcinį „ID.Buzz“ automobilį

Sekdama savo „Volkswagen 2025+“ strategija, kompanija planuoja iki 2025 m. rinkai pristatyti daugiau nei 30 elektrinių automobilių modelių ir taip tapti tvaraus mobilumo ir...

Kaitra ir komfortas namuose – ne tokie ir nesuderinami dalykai

Atėjus vasarai ir prasidėjus karščiams tenka ugdytis kantrybę. Tikriausiai, daugelis pastebi, jog kaitriomis dienomis gyvenimas gali būti sunkiai pakenčiamas. Karšta ne tik lauke, bet...

Naujosios „Continental SportContact 6“ padangos saugios net važiuojant 350 km/val. greičiu

„Super Sports“ kategorijos naujo gumos mišinio, protektoriaus technologijos ir konstrukcijos padangos; Žymiai geresnis valdymas ant sausos dangos, didesnis vairavimo tikslumas ir stabilumas, važiuojant itin dideliu...

Specialistai atkreipia dėmesį – kokias mikroklimato sąlygas būtina užtikrinti ugdymo įstaigose?

Siekiant užtikrinti gerą vaikų sveikatą ir savijautą, ugdymo įstaigose privaloma ne tik paisyti higienos normų, bet ir pasirūpinti tinkama temperatūra bei patalpų vėdinimu. Deja, šie procesai dažnai atliekami neefektyviai ir pamirštant Lietuvos higienos normų...

5 litų užtenka vieną šeimą išmaitinti visą savaitę

Kas žmonėms yra "Maisto bankas"? Vieniems tai yra organizacija, kurios tūkstančiai savanorių prekybos centruose lankytojų prašo paaukoti maisto skurstantiems. Kitiems tai bene vienintelė galimybė nebadauti. Lietuvos prekybos, pramonės ir maitinimo sektoriuose išmetama kur kas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS