Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Neatlygintinos kraujo donorystės turas Telšiuose

telsiai-donoraiBirželio 14 – pasaulinė kraujo donoro diena, kuri minima siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą. Šia proga VšĮ Nacionalinis kraujo centras jau nuo 2009 metų organizuoja neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą.

Šiemet VšĮ Nacionalinio kraujo centro komanda užsibrėžė tikslą aplankyti net 20 Lietuvos miestų ir miestelių. Džiugu, kad jau septintąjį kartą organizuojama iniciatyva neaplenkė ir septynių kalvų miesto – Telšių. Birželio 22 dieną Turgaus aikštėje VšĮ Nacionalinis kraujo centras kaip ir kasmet vykdė kraujo donorystės akciją mūsų miesto bendruomenei. Medikai džiaugėsi, kad dalintis gyvybės šaltiniu – savo krauju panoro net 105 Žemaitijos sostinės gyventojai. „Šis skaičius rodo vietos bendruomenės sąmoningumą ir pilietiškumą. Juk išgelbėti kito žmogaus gyvybę dovanojant savo kraują – labai kilnus ir prasmingas darbas“, – teigė akcijos organizatoriai.

Gyvybes jau ne pirmą kartą gelbėjantiems mūsų miesto entuziastams VšĮ Nacionalinio kraujo centro darbuotojai kartu su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu įteikė padėkos raštus. Už pagalbą organizuojant kraujo donorystės akciją Telšiuose turo iniciatoriai taip pat dėkojo Telšių visuomenės sveikatos biurui, Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadui Juliui Svirušiui, Telšių rajono savivaldybės gydytojui Juozui Vengaliui, o merui Petrui Kuizinui už iniciatyvos palaikymą įteikė simbolinę skulptūrą, vaizduojančią žmogaus galimybę savo krauju išgelbėti gyvybę.

Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, pats ne vieną kartą buvęs kraujo donoru, nuoširdžiai džiaugėsi vietos gyventojų pasiryžimu dalyvauti kraujo donorystės akcijoje. „Didžiuojuosi kiekvienu iš Jūsų, kuris išdrįsta dalintis savo krauju. Jūs dalijatės širdimi, nes būtent kraujas yra pagrindinis širdies kuras, o kažkam – naujas gyvenimas ir padovanotas stebuklas. Žmogus, savo pasiaukojimu sukuriantis gyvenimo stebuklą vertas didžiausios pagarbos“ – teigė rajono vadovas.

Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sužeistiesiems ir ligoniams.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams.

VšĮ Nacionalinio kraujo centro darbuotojai džiaugėsi, kad 2015 metais visoje Lietuvoje sulaukė 1512 donorų, ir išreiškė viltį, kad su taip sparčiai augančiu savanorių skaičiumi šiais metais jų bus dar daugiau.

Lietuvos tikslas – iki 2020 m. pasiekti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę. Šiuo metu Nacionalinis kraujo centras jau turi 82 proc. neatlygintinų kraujo donorų.

Telšių rajono savivaldybės informacija

(Visited 148 times, 1 visits today)
123456