Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pirotechnikos priemonių pardavimo vietose Telšiuose pažeidimų nenustatyta

Policijos pareigūnai informuoja, kad nuo 2016 m. gruodžio 19 d. iki sausio 9 d. vykdoma speciali policijos priemonė, kurios metu tikrinamos pirotechnikos priemonių prekybos vietos, taip pat galimos pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietos, prižiūrima, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose. Už padarytus pirotechnikos priemonių įsigijimo, laikymo, pardavimo taisyklių pažeidimus bus taikomos administracinės nuobaudos. Per pirmuosius bendrus Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų reidus, pažeidimų dėl pirotechnikos prekybos, Telšių rajone nenustatyta.

Fejerverkus galima pirkti tik iš asmenų, turinčių policijos leidimus. Čia parduodami fejerverkai yra sertifikuoti, nustatyta tvarka paženklinti ir saugūs naudoti. Tokiose prekybos vietose parduodami gaminiai turi naudojimo instrukcijas. Taip pat ant gaminio nurodytas mažiausias saugus atstumas. Prieš naudojant fejerverkus būtina atidžiai susipažinti su gaminio naudojimo instrukcija. Gaminio naudojimo instrukcija turi būti pateikta lietuvių kalba. Naudojant fejerverkus, būtina laikytis instrukcijos reikalavimų, nurodytų ant pirotechnikos priemonės pakuotės. Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose.

Pareigūnai primena, kad pirotechnikos priemonės yra potencialiai pavojingi gaminiai juos naudojantiems ir aplinkiniams žmonėms. Daug žmonių, kurie naudoja pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį, nesilaikydami instrukcijos arba naudoja savadarbius ar nesertifikuotus gaminius patiria įvairias traumas, nudegimus. Didelę dalį tarp nukentėjusiųjų sudaro vaikai ir paaugliai, todėl tėvai turėtų neleisti vaikams naudoti pirotechnikos priemonių, ypač atidžiai prižiūrėti, kaip jas naudoja paaugliai.

Aušra Blaževičienė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės
Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė

(Visited 70 times, 1 visits today)
123456