Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Policija: įstatymai galioja visiems

Spalio 10 d., 22.22 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriuje registruotas gyventojo pranešimas dėl Telšiuose, Sedos g., „Verslo inkubatoriaus“ salėje keliamo triukšmo, trukdančio aplinkinių gyventojų poilsį. Sureagavus į gautą pranešimą ir Telšių apskr. VPK Reagavimo skyriaus pareigūnams nuvykus į Sedos g. esančio nurodyto pastato vidinį kiemą, aiškiai girdėjosi iš pastato sklindanti muzika, triukšmas.

Užfiksavus viešosios rimties trikdymą, už vykusį renginį atsakingam asmeniui (gimusi 1985 m., gyv. Telšiuose) surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 488 str. 1 d. Šiame straipsnyje numatyta, kad šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų. Pritaikius administracinį nurodymą, pažeidėjai paskirta pusės minimalios baudos dydžio, t. y. 10 eurų, piniginė bauda.

Po paskirtos baudos, viešojoje erdvėje išplito Telšių rajono savivaldybės vadovų pozicija, jog nuobauda už keltą triukšmą laužta iš piršto, o vietos policija įtraukta į politikavimą.

Telšių apskr. VPK vadovybė paneigia paviešintus teiginius ir akcentuoja, kad Lietuvos policijos įstatymo 4 str. 1 p. numatyta, kad policija, vadovaudamasi įstatymais ir kitais teisės aktais, nešališkai gina visus asmenis, esančius Lietuvos Respublikos teritorijoje, nepaisydama jų tautybės, rasės, lyties, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. To paties straipsnio 3 p. numatyta, kad policija ir policijos pareigūnai politinėje veikloje nedalyvauja. Policijos pareigūnai taip pat negali būti politinių partijų ar politinių organizacijų nariais.

Aušra Blaževičienė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
komunikacijos grupės vyriausioji specialistė

(Visited 6 times, 1 visits today)
123456