Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Policija perspėja: vėl suaktyvėjo telefoniniai sukčiai

Vakar, sausio 12 dieną, net keturi Telšių miesto ir rajono gyventojai sulaukė telefoninių sukčių skambučių. Skambinta ir į laidinius, ir į mobiliojo ryšio telefonus. Įtariama, kad veikė ta pati gauja, nes vienodas skambučių braižas.
11 val. 06 min.  Telšių r., Viešvėnų seniūnijos gyventoja, pranešė, kad jai paskambino vyriškis, kuris prisistatė finansinių nusikaltimų tyrimu tarnybos (FNTT) pareigūnu Ramūnu Butkumi. Jis , teigė, kad yra netvarkoje su moters banko sąskaitoje esančiais pinigais. Pranešėja patikėjo ir padiktavo visus banko kodus. Po to susiprotėjo, kad reikia skambinti į policiją. Pranešėjai buvo nurodytas telefono numeris, kuriuo reiktų paskambinti ir užblokuoti sąskaitą.

11 val. 21 min. Telšių miesto gyventojai paskambino vyriškis, prisistatė FNTT pareigūnu Ramūnu Butkumi. Jis teigė, kad jos banko sąskaitoje kelių minučių bėgyje buvo pervestos ir išimtos didelės pinigų sumos. Liepė atvykti i Klaipėdą tyrimui ir susisiekti su skambinančiojo kolega Dariumi Mockumi, nurodė mobiliojo ryšio telefono numerį. Pranešėja įtarė, kad tai sukčiai ir banko kodų nesakė.

11 val. 38 min. Telšių miesto gyventojui paskambino nepažįstamas vyras, prisistatė policijos pareigūnu Butkumi, pasakė, kad į pranešėjo sąskaitą yra pervesta 8000 litų ir reikia pinigus  paimti. Bekalbant nutrūko ryšys. Pranešėjas įtaria, kad tai telefoniniai sukčiai.

16 val. 04 min. Telšių r., Upynos seniūnijos gyventojai į fiksuoto ryšio telefoną skambino, kaip įtaria, telefoniniai sukčiai. Moteris padiktavo jiems priėjimo prie internetinės bankininkystės kodus, tik po to susiprotėjo kreiptis į policiją. Pasak jos, sukčiai užblokavo banko sąskaitą. Nuvykus pranešėja nurodė, kad nežinanti, ar patyrė kokią nors žalą, aplinkybės tikslinamos.

POLICIJOS  PAREIGŪNAI  DAR  KARTĄ  PERSPĖJA  GYVENTOJUS:  NESAKYKITE  NIEKAM  SAVO  ASMENINIŲ  BEI  BANKO  DUOMENŲ;  POLICIJOS  PAREIGŪNAI  Į NAMUS  NESKAMBINA  IR  TOKIŲ  DUOMENŲ  PADIKTUOTI  NEPRAŠO.


Telšių.info

123456