Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sukurta stipri mokyklos bendruomenė

darzelisKą tik grįžome iš Comenius susitikimo Škotijoje. Su lopšelio darželio ,,Žemaitukas“ direktore Aleksandra Dapkiene lankėmės Elgino miestelyje šv. Silvestro pradinėje mokykloje. Vaikai mokyklą pradeda lankyti nuo šešių metų. Prieš tai nuo 3 iki 5 metų lanko vaikų darželį. Yra įkurtas specialus darželis, kurį tėvų pageidavimu lanko vaikai, nuo 0,6 mėnesių iki 3 metų.

Sužavėjo tai, kad suburta labai stipri mokyklos bendruomenė. Mus pasitiko gausus (čia mokosi apie 150 mokinių nuo pirmos iki septintos klasės ir tai yra pradinės mokyklos mokiniai) mokinių ir jų tėvelių būrys. Tėvai palydi vaikus į mokyklą, su mažesniais šeimos vaikais, kai kurie net su vežimėliais atsiveža savo mažylius. Iki skambučio mokiniai laukia kieme ir į mokyklą iki skambučio įleidžiama tik tada, jei labai smarkiai lyja. Po skambučio klasės susirikiuoja į voreles, ateina klasės mokytojas ir nusiveda mokinius į klases. Klasės, viena didžiulė erdvė, atskirtos žemomis pertvarėlėmis. Mokytojų ir mokinių nuomone, taip dirbti labai sunku, nes visą laiką jaučiamas šurmulys. Mokiniai labai kultūringi, nėra šaukiančių, bėgiojančių. Tam yra prie mokyklos skirta žaidimų aikštelė. Kai kurie mokiniai atvažiuoja dviračiais, mokytojų mašinoms paskirta aikštelė. Didžiulis kiemas paliktas tik mokiniams.

Vyko bendruomenės vakarėlis. Buvo paruoštas švediškas stalas, prie kurio visi vaišinosi. Jame dalyvavo visi šeimos nariai: tėvai, mokyklos mokiniai, jų jaunesni broliukai ir sesutės ir vėl patys jauniausi, net su vežimėliais. Tik užgrojus muzikai ir tėvai, ir vaikai, net seneliai sustojo šokiui. Šokami tradiciniai liaudies šokiai porose. Mačiau berniuką, kuris neturėjo poros, bet tai nesutrukdė jam vienam įsijungti į šokį. Vakarėlis tęsėsi apie dvi valandas. Visi labai greitai išsiskirstė, organizatoriai čia pat labai greitai sutvarkė patalpą.

Priešpaskutinę mūsų viešnagės dieną vyko šv. Mišios. Čia vėl dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Visi įsijungė į giedojimą. Vietiniai: tėvai ir vaikai giesmes moka mintinai, mums padalino žodžius.

Mano nuomone, toks tėvų įjungimas į mokyklos gyvenimą ir išugdo mokiniams piukaus elgesio ir bendravimo įgūdžius, kurie tikrai stebino.

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Raudienė

(Visited 119 times, 1 visits today)
123456