Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Telšiai didina miesto investicinį patrauklumą

Keturios šalies savivaldybės – Tauragės, Mažeikių, Utenos ir Telšių – baigia įgyvendinti miestų atgaivinimo projektus, kurių tikslas – gerinant miesto aplinkos infrastruktūrą, didinti miestų investicinį patrauklumą. Projektai įgyvendinami pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, naudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą ir valstybės biudžeto lėšas. Regioniniams ekonomikos augimo centrams 2008-2013 metais yra skirta daugiau kaip 450 mln. litų.

Du projektai baigiami įgyvendinti Tauragėje –  tai Martyno Mažvydo alėjos rekonstrukcija ir  skvero prie Švč. Trejybės katalikų bažnyčios viešųjų erdvių sutvarkymas. Miesto centre esančioje alėjoje naujai įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, automobilių stovėjimo aikštelės, lietaus nuotėkų ir apšvietimo sistemos. Šiems darbams buvo skirta daugiau nei 1,2 mln. litų. Viešosioms erdvėms prie Švč. Trejybės katalikų bažnyčios esančio skvero atnaujinti, t. y. rekonstruoti patį skverą, atnaujinti automobilių stovėjimo aikšteles ir dalį greta skvero esančios gatvės, įrenti lietaus nuotekų tinklus ir apšvietimą, buvo skirta 1,1 mln. litų. Projektų rengėjų teigimu, pagerėjęs Tauragės miesto estetinis vaizdas leis didinti viso regiono patrauklumą, socialinį ir ekonominį jo vertinimą. Iš viso 2008-2013 metais Tauragei, kaip regioniniam ekonomikos augimo centrui, numatyta skirti apie 46 mln. litų.

Mažeikiškiai, siekdami didinti savo miesto, kaip regiono centro, konkurencingumą, baigia įgyvendinti vienos pagrindinių miesto gatvių – Žemaitijos – dalies kompleksinio sutvarkymo projektą. Pasak šio projekto rengėjų, Žemaitijos gatvė driekiasi per Mažeikių naujamiesčio centrą, kuriame įsikūrę prekybos centrai, kavinės, parduotuvės, pritraukiančios didelius žmonių srautus. Tačiau dėl nesutvarkytos aplinkos šio rajono potencialas buvo išnaudojamas tik iš dalies. Tikimasi, kad daugiau nei 5 mln. litų vertės projektas leis sukurti ne tik geresnę ir patogesnę aplinką, bet ir tiesiogiai prisidės sudarant palankesnes sąlygas kurti ir plėtoti verslą. Iš viso iki 2013 metų Mažeikiams numatyta skirti per 60 mln. litų.

Utenos miesto sodas – svarbus rekreacinės infrastruktūros objektas mieste, mėgstama uteniškių poilsio ir švenčių vieta. Todėl jo sutvarkymas turės teigiamos įtakos miesto gyventojų ir svečių gerovei bei pritrauks naujas investicijas. Apie 3 hektarų teritoriją užimančiame sode nutiesti tiltai per Vyžuonos ir Krašuonos upes, sutvirtinti pastarosios upės krantai, vandens surinkimo ir apšvietimo sistemos, rekonstruoti laiptai. Taip pat pertvarkytos šalia Šaulių namų esančios terasos, įrengti pėsčiųjų takai, sutvarkyti želdiniai, įrengti gėlynai. Be to, visa aplinka pritaikyta žmonėms su negalia. Projekto vertė – beveik 4 mln. litų. Iš viso 2008-2013 metais Utenai numatyta skirti daugiau nei 50 mln. litų.

Siekiant pagerinti telšiškių gyvenimo kokybę ir aplinką bei padidinti miesto investicinį patrauklumą, buvo kompleksiškai sutvarkyta Telšių miesto bokšto laikrodžio ir fontano aplinka. Įgyvendinant daugiau nei trečdalio milijono litų vertės projektą, čia buvo įrengtos naujos senamiesčio koloritą atitinkančios granitinės aikštelės dangos, moderni parkams pritaikyta apšvietimo sistema, be to, pastatytas nuolatinis stovas naujametinei eglei. Telšių miestui 2008-2013 m. numatyta skirti beveik 50 mln. litų, kurie bus panaudoti konkurencingumui didinti.

Vidaus reikalų ministerija administruoja Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, skirtas regioninių ekonomikos augimo centrų konkurencingumui didinti išnaudojant turimą potencialą, sukuriant patrauklią gyvenamąją aplinką miesto gyventojams bei palankias sąlygas verslui plėtoti. Lietuvos regioninės politikos iki 2013 metų strategijoje identifikuoti regioniniai ekonomikos augimo centrai – Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai, Utena, Mažeikiai ir Visaginas. Tai žemo gyvenimo lygio teritorijų apsupti vidutinio dydžio miestai kurie, turėdami ekonominį potencialą ir infrastruktūrą, gali atlikti regioninių augimo centrų funkcijas ir jų plėtra gali užtikrinti didesnę teritorinę socialinę sanglaudą regione, o kartu ir Lietuvoje, praneša Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerijos ryšių su visuomene skyrius.

Telšių.info

Nuotrauka architekto Algirdo Žebrausko

(Visited 44 times, 1 visits today)
123456