Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Telšiuose įsikūrė medalio kūrėjų stovykla

Žemaičių muziejuje „Alka” atidaryta Lietuvos medalio kūrėjų stovykla „Lietuva – nuo Durbės iki Kovo 11-osios”. Dvidešimt šeštosios stovyklos dailininkai kurs medalius, kuriais sieks įprasminti lietuvių kovas už laisvę bei pažymėti svarbiausias šių metų jubiliejines datas – Durbės, Žalgirio mūšius ir Kovo 11-osios dvidešimtmetį, skelbia rajono savivaldybės administracija. 
     Šiais metai stovykloje dalyvauja 17 žinomų medalio kūrėjų iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos. Pirmą kartą stovykloje medalius kurs ir Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakulteto studentai Rasa Špokauskaitė, Karolis Kauneckas ir Aušra Misiūrienė. Medalio kūrėjus konsultuos menotyrininkė Salomėja Jastrumskytė, istorikai Janina Bucevičiūtė ir Virginijus Jocys.
     Dvidešimt šeštosios stovyklos dailininkus pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Valdemaras Ramšas.Meras sveikina XXVI Lietuvos medalio kūrėjų stovyklos dalyvius „Džiugu, kad kasmet Lietuvos medalio kūrėjai renkasi Telšiuose ir jau drąsiai galima sakyti, kad Telšiai yra tikras Lietuvos medalininkų centras. Kasmet vykstančios stovyklos ir juose dalyvaujantys kūrėjai palieka mums didžiulę dovaną – savo darbus, kuriuose kūrybiškai įprasminama valstybės, mūsų krašto istorija, asmenybės, svarbūs įvykiai. Dėkojame, kad Jūs savo darbais kasmet papildote unikalią muziejaus medalių kolekciją ir kartu garsinate Telšių vardą”, – sakė meras V. Ramšas. 
     Tradiciškai stovyklos dalyviams bus organizuojama ekskursija po Telšių senamiestį. Torūnės universiteto atstovai pristatys savo dailės dirbtuves, medalius, vyks pokalbiai apie inovacijas Lietuvos ir Lenkijos medalininkystėje. Sukurti medaliai bus eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Rugsėjo 14 d. Varšuvos miesto istorijos muziejuje vyks medalių paroda „Lietuvos istorija ir kultūra medaliuose”, kurioje bus eksponuojami Telšių stovyklose sukurti medaliai.
     Nuo 1985 m. Lietuvos medalių kūrėjai kasmet renkasi Telšiuose į kūrybines stovyklas. Pirmoji iš jų įvyko 1985 m. liepos 15-25 dienomis. Stovyklų tikslas – atgaivinti ir populiarinti medalių meną. Tai kartu ir entuziastų pastangos grąžinti medalininkystę į dailę, suteikti šiems mažosios plastikos kūriniams šiuolaikinę meninę išraišką. 
     Stovyklą remia LR kultūros rėmimo fondas, Lietuvos mokslo taryba, Telšių rajono savivaldybė, architektas, nacionalinės premijos laureatas A. Žebrauskas, dailininkas P. Gintalas, A. Baltmiškio spaustuvė „Spaudos lankas”, AB „Žemaitijos pienas”. Stovyklos rengėjai –  Žemaičių muziejus „Alka” ir VDA Telšių dailės fakultetas. Stovyklos kuratorius Petras Gintalas, projekto vadovė Zita Dargaitė.
     Lietuvos medalio kūrėjų stovykloje „Lietuva – nuo Durbės iki Kovo 11-osios” sukurtų medalių parodos pristatymas ir stovyklos uždarymas vyks Žemaičių muziejuje „Alka” 2010 m. rugpjūčio 27 d. 16 val.

Telšių.infio

(Visited 146 times, 1 visits today)
123456