Akcija „Gimiau nerūkantis” Telšiuose

0
67

gimiauMinint Pasaulinę dieną be tabako, birželio 1-ąją Telšiuose, kaip ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, buvo vykdoma vienos dienos akcija „Gimiau nerūkantis“, kurios metu turėjo būti pasveikinti ir apdovanoti gegužės 31 dieną Telšių Regioninės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimę mažyliai. Lietuvoje ši tradicija, kurios organizatorius Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras, gyvuoja jau 10 metų ir Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugėsi galėdamas pirmą kartą prisijungti prie šios gražios akcijos organizavimo, kurios tikslas – priminti apie pragaištingą tėvų rūkymo įtaką vaikų sveikatai ir įkvėpti naujai gimusiuosius niekada neįgyti šio žalingo įpročio.

Deja, šiais metais gegužės 31 d. Telšių Regioninės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje negimė nė vienas mažylis. Kadangi akcijos „Gimiau nerūkantis“ data sutapo su Tarptautine vaikų gynimo diena buvo nuspręsta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento marškinėliais su užrašu “Gimiau nerūkantis” ar “Gimiau nerūkanti”, atmintinėmis, rėmėjo AB „Žemaitijos pienas“ desertais bei kitomis Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis apdovanoti visus Akušerijos-ginekologijos skyriuje esančius kūdikius ir jų mamas. Akcijos metu buvo apdovanoti 2 mažyliai: 1 mergaitė ir 1 berniukas. Naujagimius ir jų tėvelius pasveikinti atvyko Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius A. Laurinavičius kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste S. Valančiene bei apskrities laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ žurnalistų komanda. Šia gražia proga mamas taip pat pasveikino Akušerijos-ginekologijos skyriaus gydytojos M. Girčienė ir R. Gudauskienė. Visi linkėjo mažyliams džiaugtis gyvenimu be tabako dūmų, o mamytes skatino leisti savo mažyliui augti sveikam apsaugant jį ir nuo pasyvaus rūkymo artimoje aplinkoje.

Naujagimių mamos buvo maloniai nustebintos ir džiaugėsi joms parodytu dėmesiu. Telšių rajono visuomenės sveikatos biuras labai dėkoja Telšių Regioninės ligoninės gydytojoms M. Girčienei ir R. Gudauskienei bei visam Akušerijos-ginekologijos skyriaus personalui už geranoriškumą bei visapusišką pagalbą rengiant šią akciją ir linki sėkmės tolimesniame jų darbe.

Telšių.info