Į alkotesterį įpūtęs 4,11 promilių, vairuotojas pareigūnams pasiūlė kyšį

0
178

alkotesterisGruodžio 3 d., 19.48 val., Mažeikių r., Viekšniuose, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnų ekipažas, patruliuodami sustabdė įtartinai manevruojantį automobilį „Opel Vectra“, kurį, kaip paaiškėjo, vairavo 31 metų Mažeikių rajono gyventojas N. P. Už automobilio vairo sėdėjusio vyro būsena ir iš salono sklidęs alkoholio kvapas pareigūnus privertė patikrinti vairuotojo blaivumą.

Vyrui pūstelėjus į alkotesterį, ekrane užsidegė įspūdingi skaičiai – 4,11 promilių (sunkus girtumo laipsnis). Būdamas tokios būklės, vairuotojas ne tik sugebėjo valdyti automobilį, bet supratęs apie gresiančią administracinę atsakomybę už vairavimą išgėrus, pareigūnams pasiūlė 2 000 litų kyšį.

Pareigūnai vairuotoją įspėjo apie jo neteisėtus veiksmus ir supažindino su atsakomybe, tačiau sunkiai apgirtusiam vairuotojui įspėjimai buvo nė motais ir jis toliau atkakliai siūlė pinigus. Sąžiningai ir atsakingai savo darbą atliekantys pareigūnai nesusigundė girto vairuotojo pinigais ir apie bandymą papirkti informavo Operatyvaus valdymo poskyrio pareigūnus.

Už vairavimą neblaiviam, vairuotojui teks atsakyti administracine tvarka – jam gresia bauda nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinis areštas nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų. Be to, vairuotojui, už pareigūnų papirkimą gresia baudžiamoji atsakomybė. Už kyšio siūlymą, LR BK 227 str. (Papirkimas) 1 d. numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Telšių aps. VPK Mažeikių r. PK informacija