Apskričių likvidacijai trukdo milijoninės skolos

0
95

Vidaus reikalų ministerija teigia, kad kai kurių apskričių viršininkų administracijų (AVA) likvidavimo procesą stabdo skolos, susidariusios dėl abejotinų viršininkų sprendimų.
Dėl šios priežasties vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis sako stojęs į opoziciją, kad buvę apskričių viršininkai automatiškai taptų ministro pirmininko patarėjais.

Vilniaus AVA liko skolinga 1,33 mln. litų, iš jų daugiau nei 1,28 mln. litų yra skola Registrų centrui, dar apie 50 tūkst. litų – už komunalines ir kitas paslaugas, informuoja BNS.

Anot Vidaus reikalų ministro, skola Registrų centrui susidarė dėl to, kad apskrities viršininkas, net ir žinodamas, kad perskirsčius valstybės biudžetą apskričiai liko mažiau lėšų nei planuota, toliau užsakinėjo pažymas iš Registrų centro.
Vidaus reikalų ministerija informuoja, jog Telšių AVA nesumokėjo beveik 92 tūkst. pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų.

Didžiausia skola slegia buvusią Marijampolės AVA – už Gelgaudiškio dvaro rūmų restauravimą rangovams nebuvo sumokėta 1,34 mln. litų. Šiam projektui buvo tikimasi gauti solidžią Europos Sąjungos finansinę paramą, tačiau jau vasarį paaiškėjo, kad, patikslinus duomenis, paraiška atmesta.

Telšių.info