Apsunkintos eismo sąlygos negąsdina vairuotojų – policija sudrausmino 8 greičio mėgėjus

0
75

radaras-greicio-matuoklisVos prasidėjus naujiesiems metams, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai vieną po kito ėmė skaičiuoti Kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Per pirmąsias dvi 2016-ųjų dienas, pareigūnai už automobilių vairų demaskavo du neblaivius 35-erių ir 37-erių vyrus, kurie į alkotesterį „pripūtė“ 2,10 ir 2,58 promiles alkoholio. Abiem jiems teks pakloti 579-857 eurų baudas bei 2-3 metams atsisveikinti su vairuotojų pažymėjimais.

Pirmadienį, nuo pat ankstyvo ryto, Telšių rajono keliuose vyko griežta eismo dalyvių kontrolė, didžiausią dėmesį skiriant neblaiviems ir greitį viršijantiems vairuotojams demaskuoti. Nors neblaivių vairuotojų šį rytą pareigūnai savo kelyje nesutiko, vis tik Kelių eismo taisyklių pažeidėjų neišvengta. „Nepaisant to, kad iškritus sniegui ir paspaudus šaltukui eismo sąlygos tapo apsunkintos, kai kurie vairuotojai kelyje elgiasi neatsakingai ir nepabūgsta smarkiau spustelėti akseleratoriaus pedalo. O juk greitis – kaip ir girtumas, vienas iš pagrindinių veiksnių, įtakojančių nelaimes keliuose“, – apgailestavo kontrolę keliuose vykdę Kelių policijos skyriaus pareigūnai. Iš viso, Telšių rajone, įvairiose kelio Šiauliai-Palanga atkarpose, pareigūnai nustatė tris greičio viršijimo nuo 30 iki 40 km/h atvejus, keturi vairuotojai greitį viršijo 40-50 km/h, o 55-erių Šiaulietis skriejo 112 km/h greičiu, kai leistinas važiavimo greitis – 50 km/h. Šis vyras ne tik mokės 289-434 eurus sieksiančią baudą, bet ir 1-6 mėnesiams neteks teisės vairuoti transporto priemonių. Greitį iki 50 km/ h viršiję 23-58 metų vairuotojai teisės vairuoti nepraras, tačiau neišvengs 115-231 euro piniginių baudų.

Pareigūnai įspėja, kad pradėjus naujuosius metus, bus imamasi dar griežtesnių priemonių eismo įvykių ir juose žuvusių ar nukentėjusių asmenų skaičiui mažinti, todėl eismo dalyviai raginami elgtis atsakingai: nevairuoti transporto priemonių apsvaigus nuo alkoholio, neviršyti leistino važiavimo greičio, segėti saugos diržus. Tik elgdamiesi sąmoningi galime išvengti aukų!

Telšių apskr. VPK informacija