Ar „Darom“ paskutinį kartą?

0
107

Šiemet trečiąjį kartą vyksianti gamtos švarinimo akcija „Darom 2010“ jau tampa tradicine. Balandžio 17 d. akcijos dalyviai šiukšles rinks visose 553 Lietuvos seniūnijose. Tokiu mastu organizatoriams akcijos vykdyti dar neteko, tačiau taip siekiama sutelkti visų Lietuvos gyventojų dėmesį į itin opią gamtos gelbėjimo/apsaugos problemą. Planuojama, kad „Darom 2010“ metu dalyviai rinksis 1 tūkstantyje taškų visoje Lietuvoje.

„Darom“  akcijos idėją 2008 m. pirmieji įgyvendino Estijos savanoriai. Tais pačiais metais jos pirmąkart įvyko ir Lietuvoje bei Latvijoje. „Darom 2010“ turėtų būti didžiausia iki šiol vykdyta tokio pobūdžio akcija. Akcijos atstovė ryšiams su visuomene Lina Bliudžiūtė teigia, kad 2008 metų akcijoje dalyvavo apie 6 tūkst.  žmonių ir buvo surinkta apie 300 tonų šiukšlių. Praėjusiais metais registruotų dalyvių buvo apie 70 tūkst., o šiukšlių surinkta jau apie 10 tūkst. tonų. Įkvėpti tokios akcijų sėkmės ir naudos gamtai, organizatoriai nusprendė ir toliau plėtoti idėją tam, kad pasiektų geriausią įmanomą rezultatą. „Planuojama, kad šiemet akcijoje sudalyvaus apie 100 tūkst. neabejingų gamtosaugai žmonių, kurie turėtų surinkti apie 15 tūkst. tonų šiukšlių“ – tikisi organizatorius. Todėl balandžio 17 d., eidami rinkti šiukšlių, žmonės skatinami pasikviesti ne tik savo draugus, bet ir šeimos narius bei vaikus, kuriems nuo mažens būtina įdiegti atsakomybės jausmą ir norą saugoti gamtą. „Šiųmetė akcija nuo buvusių skiriasi ir tuo, kad nebėra rėmėjo, kuris parūpintų maišus ir pirštines šiukšlėms rinkti. Todėl žmonės prašomi patys kiek galima apsirūpinti šiais reikmenimis“ – pridūrė L. Bliudžiūtė.

Visuomenės susidomėjimą gamtos švarinimo akcijomis rodo organizacijų, seniūnijų ir savivaldybių prisidėjimas prie „Darom 2010“. Taip pat šiemet akcijos globėjais tapo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Andrius Kubilius. Tokios akcijos ne tik vienija visuomenės narius ir ragina susimąstyti apie savo ateitį, bet ir skatina jaustis atsakingais už save ir kitus. „Remiamės idėja, kad žmogus, kuris pakėlė šiukšlę, daugiau jos nebenumes“  – samprotauja L. Bliudžiūtė – „Todėl svarbu, kad akcijoje dalyvautų kuo daugiau piliečių“. „Darom“ komanda yra vieninga ir pasiaukojanti dėl bendro tikslo, mokanti savo entuziazmu užkrėsti visus dalyvius. „Tačiau norėtume pasiekti tokį visuomenės suvokimo lygį, jog daugiau švarinimosi akcijų rengti nebereikėtų“  – svajoja organizatoriai. Ar svajonė įgyvendinama, parodys ne tik žmonių aktyvumas dalyvaujant, bet sąmoningumas ateityje.

Vytautė Bubnovaitė

Nuotrauka iš www.diena.lt | Nerijaus Jankausko