Baltarusiškas dūmas su lietuviško mėšlo prieskoniu

0
119

policijos-suoSiekdami mažinti šešėlinę rinką ir išaiškinti kuo daugiau akcizinėmis prekėmis disponuojančių pažeidėjų, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuolat vykdo įvairias prevencines priemones, kurių metu demaskuojami nelegalias cigaretes ar naminę degtinę realizuojantys asmenys. „Dalis policijos akiratin patenkančių pažeidėjų – nelegalių cigarečių ar alkoholio vartotojai, kita dalis – rūkalus ir alkoholinius gėrimus įsigyjantis ir juos perpardavinėjantys piliečiai. Pastebima, kad pastarieji, net ir demaskuojami pareigūnų, savo pragyvenimo šaltinio atsikratyti neskuba, tad net ir konfiskavus akcizines prekes ir paskyrus baudas, vėl grįžta prie pradėto „verslo“. Tokiems pažeidėjams skiriamas ypatingas pareigūnų dėmesys“, – apie akcizinių prekių tendencijas Telšių rajone pasakojo Telšių apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Karolis Šulcas.

Gegužės 6-ąją, Telšių apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo ir Viešosios tvarkos skyrių pareigūnai, Telšių rajone vykdydami griežtą akcizinių prekių kontrolę, apsilankė dažnos pažeidėjos, 1946 m. gimusios moters, namuose Rainių kaime. Nors moteris daugybę kartų traukta administracinėn bei baudžiamojon atsakomybėn už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą, laikymą ir realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką, akivaizdu, kad po kiekvieno policijos pareigūnų apsilankymo, keisdama nelegalių rūkalų slėptuves, ji ir toliau nevengia rizikuoti.

Šį kartą, moters sodybos gyvenamojoje teritorijoje vykdant vieną iš procesinės prievartos priemonių, pagalbon buvo pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi Attilu, kurį pergudrauti itin sunku. Ieškant neteisėtai laikomų akcizais apmokestinamų prekių, policijos pareigūnai ir tarnybinis šuo nelegalių cigarečių aptiko visur: tvarte tarp šieno, kiaulių garduose, plastikiniuose induose, užkastų žemėje. Akivaizdu, kad žalingam įpročiui mažiau išleisti siekiantys rūkaliai, rizikuoja ne tik mokėti administracines baudas, bet ir rūkyti cigaretes, laikomas be jokių higienos normų.

Tądien iš viso aptikti 1323 įvairių rūšių cigarečių pakeliai, ženklinti baltarusiškomis banderolėmis. Patraukus administracinėn atsakomybėn, pažeidėjos sukauptas baudų krepšelis dar labiau papilnės, o rasti rūkalai vėl konfiskuoti. Policijos pareigūnai ir toliau akylai stebės nuolatinę pažeidėją, kuri kaskart nustebina savo išradingumu.

Gyventojų prašoma, turint informacijos apie akcizinėmis prekėmis disponuojančius asmenis, informuoti Telšių apskr. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnus, tel. (8 444) 60343, anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 444) 60345, bendruoju pagalbos centro telefonu 112, el. paštu: telsiuvpk.bud@policija.lt arba užsukti į policijos komisariatą, Karaliaus Mindaugo g. 1, Telšiuose.

Aušra Blaževičienė
Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė