Bliuzo fiesta užlies naujomis spalvomis

0
113

Liepos 1 ir 2 dienomis Lūksto ežero pakrantę (Varniai, Telšių r.) vėl užlies ilgiausiai gyvuojančio Lietuvos vasaros festivalio „Bliuzo naktys” garsai.

Jau 19 kartą vyksiantys „bliuzai” šiais metais žada padovanoti įspūdingų JAV, Vakarų Europos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių bliuzo atlikėjų pasirodymų, taip pat meno erdvių bei pramogų puokštę.

„Per 19 metų susiformavusi Lūksto ežero pakrantėje skambančios „teisingos” muzikos tradicija, pirmąkart festivalyje pasirodysiančios užsienio žvaigždės, geriausių Lietuvos ir Latvijos bliuzo atlikėjų koncertai, iki aušros truksiantys „jam session” ir gausybė atrakcijų bei reginių, skirtų visai šeimai. Būtent toks bus šiemetinių „bliuzų” kokteilis, kuris, tikimės, į Varnius privilios kelis tūkstančius melomanų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių”, – sakė „Bliuzo naktų” festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis – Blėka.

Didžiausia „Bliuzo naktų 2011” festivalio žvaigždė – vienas žymiausių šiuolaikinių „dobro” gitaros atlikėjų Erikas Sardinas. Amerikietį į šiuolaikinės gitaros muzikos olimpą atvedė energingai ir virtuoziškai atliekamas bliuzrokas ir tiesiogine prasme ugningos improvizacijos – savo pasirodymus E.Sardinas neretai sustiprina liepsnojančios gitaros efektais.

„Šis atlikėjas niekada nerengia vienodų pasirodymų, todėl „Bliuzo naktų” žiūrovai gali tikėtis ypatingų staigmenų jo koncerte”, – akcentavo A.Barniškis – Blėka.

Prie Lūksto ežero susirinksiantiems melomanams unikalų pasirodymą žada ir jaunųjų bliuzo žvaigždžių rinktinė „The Blues Caravan”. Šis projektas kasmet pasaulinėms gastrolėms suburia vis kitą sudėtį, pakviesdamas perspektyviausius bliuzo stiliaus atlikėjus iš Europos ir JAV.

Šiemetinėje „The Blues Caravan” komandoje – jaunų merginų trijulė: britė Dani Vaild, amerikietė Samanta Fiš bei jos tėvynainė Keisi Teilor. Kaip pažymi kritikai, ši muzikančių trijulė geba įlieti naujų vėjų į bliuzo stilių ir savo gitaromis bei įspūdingais balsais kuria įsimenantį muzikos spektaklį.

Energingomis bliuzo melodijomis festivalyje išsiskirs britai „24 Pesos”, kuriuos po pernai išleisto naujo albumo „Busted Broken and Blue” šiais metais graibstyte graibsto didžiausios Europos bliuzo fiestos.

Varniuose pasirodysiantis žymus Danijos bliuzininkas Lui Fontenas per savo muzikinę karjerą, trunkančią nuo 1985-ųjų, yra koncertavęs su daugeliu Danijos ir kitų šalių grupių. Bosinės gitaros virtuozas garsėja gyvais teatrališkais pasirodymais – nenuspėjamo šou iš jo laukiama ir „bliuzuose”.

Kitas šiemetinių „Bliuzo naktų” dalyvis – Švedijoje gyvenantis amerikietis Bertas Deivertas, muzikos kritikų tituluojamas vienu profesionaliausių bliuzo mandolinos atlikėjų pasaulyje.

Trio iš Italijos, Varezės miesto „Baton Rouge” festivalyje pademonstruos, kaip atliekamas itališkais prieskoniais pagardintas tradicinis Misisipės deltos bliuzas. Dvi akustinės gitaros, aistringas vokalas ir bliuzo armonikėlė – tai instrumentai, kuriais italų trio sukuria nepakartojamą bliuzo spektaklį.

Tradiciškai į Varnius atvyks garsiausia Latvijos bliuzo grupė „Latvian Blues Band”, o Estijai atstovaus „CryBaby” kompanija. „Bliuzo naktyse 2011” pasirodys ir garsiausi Lietuvos bliuzininkai – „Blues Makers”, ištikima festivalio draugė Arina, niekada nesenstantys „Road Band”.

Be bliuzo žvaigždžių plejados, legendinį Vudstoką primenančią laisvės atmosferą papildys įvairūs meno, sporto, pramoginiai renginiai ir akcijos, praneša organizatoriai.

 

 

Telšių.info