Bravorą Telšių rajono vienkiemyje pareigūnai atvyko pačiame darbų įkarštyje

0
98

bravorasSpalio 18-ąją, viešąją tvarką savo prižiūrimoje teritorijoje užtikrindami Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai patruliavo Telšių r., Gadūnavo seniūnijos apylinkėse. Lankydamiesi atokiose sodybose, pareigūnai užsuko į Brėvikių kaime esantį vienkiemį. Jame išvystas vaizdas priminė edukacinę neteisėtos veikos pamokėlę – sodybos ūkiniame pastate visu pajėgumu vyko naminės degtinės gamyba: kūrenosi krosnis, virė raugas, o į atskirą indą kapsėjo velnio lašai.

Aptiktame neteisėtame naminukės fabrikėlyje, pačiame darbų įkarštyje plušo ir du vyrai – 36-erių ir 25-erių Plungės rajono gyventojai. Vyrai alkoholio gamybą vykdė 55-erių moters sodyboje. Šalia įmontuotų neteisėtų įrenginių, garde kriuksėjo ir sodybos šeimininkės auginama kiaulaitė.

Veiklos skyriaus pareigūnai įkurtame bravore aptiko ne tik įrangą naminei degtinei gaminti, bet ir apie 200 litrų paruošto raugo bei apie 70 litrų jau pagaminto bespalvio, naminės degtinės kvapą turinčio, skysčio.

Dėl neteisėtos veikos pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. (Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas).

Gyventojų, turinčių informacijos apie kontrabandinių cigarečių prekybą, naminukės gamybą ar kita neteisėta veika užsiimančius asmenis, prašoma pranešti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, tel. (8 444) 60343, anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 444) 60345 arba Bendrojo pagalbos centro tel. 112.

Telšių apskr. VPK informacija