Dėl įvykdyto pažeidimo teisės vairuoti neturintis telšiškis į policiją atvyko automobiliu

0
234

Sausio 29 dieną į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrių nagrinėti administracinės bylos dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvyko telšiškis (gimęs 1978 m.), kuriam už pakartotinį vairavimą neturint tam teisės, pagal LR ANK 424 str. 2 d., buvo paskirta maksimali 450 eurų bauda.

Paskirta triženklė bauda už automobilio vairavimą neturint tam teisės daugumą pažeidėjų atbaido nuo noro dar kartą sėsti prie vairo, tačiau šiam vyrui tai buvo nė motais. Į paskirtą susitikimą su pareigūnais pažeidėjas atvyko automobiliu, prie kurio vairo sėdo pats. Tiesa, siekdamas pergudrauti pareigūnus, savo vairuojamą „VW PASSAT“ jis paliko kiek tolėliau, prie gretimoje gatvėje esančio prekybos centro.

Policijos pareigūnams kilus įtarimų dėl galimų vyro veiksmų, pastarasis buvo pasektas. Pastebėjus, jog tik ką gavęs baudą vyras įsėdo į automobilį ir nuvažiavo gatve, jis policijos pareigūnų vėl buvo sustabdytas. Teisės neįgijęs, tačiau, akivaizdu, kad automobilio vairo nevengiantis pažeidėjas trečią kartą patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal LR ANK 424 str. 2 d. Pažeidėjui vėl teks pakloti maksimalią – 450 eurų – baudą.

Policijos pareigūnai primena: vairuoti automobilį neturint tam teisės yra draudžiama, o toks pažeidimas užtraukia administracinę atsakomybę ir 300-450 eurų baudą. Ar ne verčiau už tuos pinigus įgyti vairuotojo pažymėjimą?

Aušra Blaževičienė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė