Dideli darbai Degaičiuose mažomis sąnaudomis

0
63

Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva kartu su pavaduotoju Petru Kuizinu ir administracijos direktoriumi Sauliumi Urbonu lankėsi Degaičių seniūnijoje, susitiko su seniūnu Antanu Kontrimu bei aplankė Eigirdžius ir Gerulius.

Tai jau antroji seniūnija, kurią meras lanko. Ateityje planuojama aplankyti visas Telšių rajono seniūnijas. Šių vizitų metu siekiama ne tik tiesiogiai susipažinti su seniūnijos, bendruomenių problemomis, vykdomais darbais, bet ir priimti atitinkamus sprendimus bei kuo greičiau juos įgyvendinti.

Tikslas — įteisinti parką

Susitikimo metu buvo aptartas rengiamas Degaičių kaimo viešosios aplinkos gerinimo projektas, kurį planuojama įgyvendinti pagal Kaimo diversifikavimo programą. Projekto vertė — per 1 mln. Lt. Pasinaudojus Europos Sąjungos lėšomis planuojama sutvarkyti Degaičių parko teritoriją, įrengti apšvietimą, išvalyti vandens telkinius, sutvarkyti takelius, pastatyti suolelius bei informacinius stendus.

Pasak seniūno A. Kontrimo, Degaičių parkas yra vienas iš daugiausiai medžių rūšių turintis parkas Lietuvoje. Šiandien 24,2 ha plote skaičiuojamos 194 medžių rūšys. Deja, oficialiai jis nėra įteisintas, turi tik žaliosios zonos statusą. Tačiau seniūnas tiki, kad bendromis pastangomis pavyks ne tik įteisinti šį parką, bet ir pasiekti, kad jam būtų suteiktas respublikinės reikšmės gamtos paminklo statusas. Šiuo metu baigiami atlikti kadastriniai matavimai, derinami Degaičių parko tvarkymo darbai. Pasak mero V. Kleivos, Dagaičių parko tvarkymo darbus planuojama pradėti jau kitų metų pavasarį.

Dideli darbai mažomis sąnaudomis

Meras kartu su direktoriumi buvo nustebintas seniūno išmanumo, kuris sugeba padaryti daug didelių darbų mažomis sąnaudomis. Svečiai apžiūrėjo seniūnijos pastangomis įrengtą poilsiavietę prie Degaičių tvenkinio, Eigirdžiuose remontuojamą kapinių tvorą bei tiltelį per kanalą. Taip pat seniūnas papasakojo, kad kartu su parko puoselėtoju A. Kišonu jau pradėjo sodinti alyvų alėją prie mokyklos.

Pasak seniūno, viena iš šiuo metu aktualiausių Degaičių seniūnijos problemų — duobėtas kelias į Gerulius. Baiminamasi, jog subjurus orams šis kelias taps neišvažiuojamas. Savivaldybės vadovai, apžiūrėję minėtą kelią, nutarė skirti seniūnijai lėšų, kad dar šį rudenį būtų galima atlikti remonto darbus, praneša Jurgita Armalienė telšių rajono savaivaldybės Mero patarėja ryšiams su visuomene.

Nutraukoje: Degaičių poilsiavietė.

Telšių.info