Du nesėkmingi bandymai papirkti tuos pačius policijos pareigūnus

0
42

IMG 1196Gruodžio 11 d. patruliavusį Telšių aps. vyriausiojo policijos komisariato patrulių ekipažą bandyta papirkti net du kartus. Pareigūnai pinigais nesusigundė, o kyšį siūliusių piliečių atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai.

10.10 val. Telšių r., kelyje Šiauliai-Palanga 57-ajame kilometre policijos patruliai užfiksavo 126 km/h priešais atvažiuojančio automobilio „AUDI A4“ greitį, esant nustatytam 90 km/h leistinam greičiui. Tarnybiniu automobiliu pareigūnai pasivijo ir to paties kelio 53-iajame kilometre sustabdė greitį viršijusį automobilį. Vairuotojo buvo paprašyta pateikti dokumentus ir ateiti į tarnybinį automobilį susipažinti su greičio matavimo prietaiso parodymais. Greitį viršijęs vairuotojas L. K. (gim. 1976 m., gyv. Telšių r.), atsisėdęs į tarnybinį automobilį, siekdamas išvengti administracinės teisės pažeidimo protokolo surašymo, pareigūnams pasiūlė pinigus. Jam buvo paaiškinta, kad už kyšio siūlymą gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau vyras įspėjimo nepaisė ir tarp priekinių automobilio sėdynių padėjo 300 Lt (po vieną 200 Lt ir 100 Lt nominalų vertės kupiūras), sakydamas, jog daugiau neturi. Policijos pareigūnas dar kartą įspėjo papirkti bandžiusį pilietį ir liepė pasiimti pinigus. Jam to nepadarius, apie duotą kyšį buvo pranešta Telšių aps. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnams. Jiems atvykus į įvykio vietą, buvo atlikti procesiniai veiksmai, o kyšį davęs vairuotojas pristatytas į Telšių aps. VPK.

15.08 val. Telšių r., kelyje Šiauliai-Palanga 54-ajame kilometre, tas pats patrulių ekipažas užfiksavo 108 km/h priešais atvažiuojančio automobilio „FORD TRANSIT CONNECT “ greitį, esant nustatytam 70 km/h leistinam greičiui. Pasiviję minėtą automobiliai, pareigūnai jį sustabdė 52-ajame to paties kelio kilometre. Paaiškinus sustabdymo priežastį, vairuotojo buvo paprašyta pateikti dokumentus ir ateiti į tarnybinį automobilį, susipažinti su greičio matavimo prietaisu užfiksuotu pažeidimu. Vairuotojas V. K. (gim. 1957 m., gyv. Šiauliuose), įlipęs į tarnybinį automobilį, policijos pareigūnams pradėjo siūlyti pinigus už tai, kad nebūtų rašomas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Piliečiui buvo paaiškinta, kad už pinigų siūlymą policijos pareigūnams gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau vyras ir toliau siūlė kyšį. Pareigūnui išlipus iš tarnybinio automobilio ir nuėjus iš bagažinės paimti greičio registravimo žurnalo, greitį viršijęs V. K. taip pat išlipo iš automobilio ir į pravirą bagažinę įmetė vieną 200 litų nominalo ir dvi 50 litų nominalo vertės kupiūras. Apie bandymą papirkti buvo pranešta Telšių aps. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnams. Jiems atvykus į įvykio vietą, buvo atlikti procesiniai veiksmai, o papirkti policijos pareigūnus bandęs pilietis pristatytas į Telšių aps. VPK.

Abiems greitį viršijusiems vyrams, siekiant išvengti administracinės teisės pažeidimo bylos iškėlimo, bandžiusiems papirkti policijos pareigūnus, pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 227 str. PAPIRKIMAS 2 d. Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Telšių aps. VPK informacija