Efektyviausia priemonė nuo gripo – skiepai!

0
71

skiepasVisuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad artėjant šaltajam metų sezonui didėja tikimybė susirgti infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, todėl ruošiantis žiemai reikėtų nepamiršti efektyviausios apsaugos priemonės – skiepų.

Kaip ir kasmet, artėjant gripo sezonui, kuris įprastai trunka nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės, Lietuvoje valstybės lėšomis perkama sezoninio gripo vakcina, skirta rizikos grupėms. Skiepijant ypač rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama apsaugoti žmones nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad 2015–2016 m. gripo sezonui skirta vakcina „Influvac“, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupėms skiepyti jau pristatyta į Lietuvą.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja pasiskiepyti ypač šiems rizikos grupių asmenims:

• 65 m. ir vyresniems asmenims;

• nėščiosioms;

• asmenims, gyvenamiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;

• asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Nuo rugpjūčio pabaigos sezoninė gripo vakcina „Influvac“ pradėta platinti Vilniaus apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (ASPĮ). Iki spalio 1 d. 2015–2016 m. gripo sezonui skirta vakcina bus pristatyta ir kitoms ASPĮ šalyje.

Vakcina nuo gripo – saugi ir efektyvi priemonė visų amžiaus grupių asmenims ir ypač būtina žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis. Pasiskiepijus apsauga susiformuoja po 2 savaičių. Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.