Eigirdžių bendruomenė – už švarų orą

0
53

Aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujantys Eigirdžių bendruomenės nariai penktadienį vakare susirinko į bendruomenės rudens šventę. Išpuoštoje salėje vos tilpo eigirdiškiai ir vakaro svečiai. Vienas jų – Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva.

Šventinį vakarą netrūko sveikinimų ir gražių žodžių, tai pat kritikos, klausimų ir galiausiai padėkų. Bendruomenės pirmininkė Adelė Srėbalienė sveikino seniūną Antaną Kontrimą laimėjus „Geriausio seniūno“ rinkimus.
Tuo pačiu seniūnas atsidėkojo jai už pagalbą seniūnijoje ir tiesiog salėje paprašė eigirdiškių ją dar kartą perrinkti seniūnaite. Šis pasiūlymas priimtas gausiomis ovacijomis.
     Šventėje dalyvavęs Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva sveikino garbius jubiliejus švenčiančius Eigirdžių bendruomenės narius, taip pat gėlių dovanojo A. Srėbalienei. Žinoma, netrūko gyventojų klausimų. Meras padėkojo apie bendruomenės socialines problemas kalbėjusiam Antanui Brasui, už rūpestį vietos gyventojų socialiniais reikalais ir pritarė, kad šioms problemos tikrai reikia skirti daugiau dėmesio.
     Bendruomenė nuogastauja, kad iš mirties taško niekaip nepajuda bendruomenės namų patalpų remonto projektas, tačiau meras paaiškino, kad savivaldybė daro viską, kas tik nuo jos priklauso, kad projekto įgyvendinimas pagaliau prasidėtų.
     Deja, taip norimo pašto skyriaus Eigirdžiuose atidaryti V. Kleiva tikrai negalėjo pažadėti. Nors problema aktuali, jos išsprendimas – ne savivaldybės kompetencijoje.
Šventėje būta ir kitų svečių. Pagyvenusių žmonių bendrijos „Bočiai“ Eigirdžių skyriaus pirmininkas Zenonas Juodeikis dėkojo už triūsą moterims, taip išradingai rudens gėrybių puokštėmis išpuošusioms salę, o ypač sekretorei Birutei Mažeikienei.
     Nepaslaptis, kad eigirdiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai ne vienerius metus kenčia nuo blogo kvapo iš sklindančio UAB „Eigirdžių agrofirma“. Siekdama išsiaiškinti, kokią įtaką jis daro gyventojams, Eiirdžių gyventoja Jurgita Venslovienė atliko sociologinį tyrimą. Apklausa parodė, kad dėl smarvės kenčia visi. Daugumai gyventojų blogas kvapas yra tiesiog nepakenčiamas, todėl  ateityje nebenorėtų likti gyventi Eigirdžiuose. Taip pat vienas iš svarbiausių tyrimo rezultatų yra tai, kad gyventojai kategoriškai prieš agrofirmos plėtrą, tai yra, auginamų kiaulių skaičiaus didinimą.
     Atsakydamas į gyventojų nuogastavimus įmonės vadovas Rimantas Lapinskas patikino, kad kiaulių skaičių didinti nėra ketinama. Eigirdiškiai geranoriškai prašo švaresnio oro, tačiau ar jų noras bus išpildytas – nežinia.
Šia tema savo nuomonę išsakė ir V. Kleiva. Vis gi, dėl mažesnio kvapų išskleidimo į orą, įmonei reikėtų imtis diegti naujasnes technologijas. Tačiau pastebėjo, kad ir kitose šalyse, net ir ganėtinai toli nuo fermų, sklinda tokie patys kvapai.

Praneša Telšių raj. savivaldybė.

 

Telšių.info