Žemės ūkio ministerija teikia finansinę paramą tradiciniams amatininkams

0
5

Kaziuko mugėje, vyksiančioje Vilniaus senamiestyje kovo 2-4 dienomis, iš visos Lietuvos suvažiavę tradiciniai amatininkai pardavinės savo pagamintus tautinio paveldo gaminius, juos demonstruos, populiarins, supažindins su tradicinio amato senosiomis technologijomis.

Žemės ūkio ministerija teikia finansinę paramą tradiciniams amatininkams, kurių gaminiai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais, ir juos vienijančioms asociacijoms, dalyvaujančioms tradicinėje Kaziuko mugėje. Pagal Tautinio paveldo subjektų finansavimo taisykles, Žemės ūkio ministerija padengia 80 proc. renginio ploto nuomos bei vietos įsirengimo išlaidų (ne daugiau kaip 500 Lt vienam dalyviui).

Norą dalyvauti mugėje pareiškė Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacija, atstovausianti 45 tradiciniams amatininkams ir įmonėms, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija, atstovausianti 52 tradiciniams amatininkams, taip pat pavieniai tradiciniai amatininkai: Saulius Bobinas, Jadvyga Balvočiūtė, Džeinara Ubartienė, Nijolė Šakočienė, Stefa Strakšienė, Vygintas Steponaitis, Gintaras Binkauskas, Artūras Platakis, Aleksandra Stasytienė bei UAB „Apynys“, UAB „Saimeta“, UAB „Inarvida“, UAB „Picana“ ir kt.

Iš viso mugėje dalyvaus 126 tradiciniai amatininkai ir 23 įmonės, gaminančios tradicinius gaminius. Šiems mugės dalyviams skirta 69, 8 tūkst. litų paramos.

 

Telšių.info