Gatvės muzikos diena pranyko įsimintinų švenčių gausoje

0
67

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Lietuvoje pirmąjį gegužės šeštadienį į gatves muzikuoti išeina tūkstančiai žmonių. Gatvės muzikos diena – šventė, vienijanti visus, kalbančius universaliausia kalba pasaulyje — muzikos kalba.

Muzikanto ir aktoriaus Andriaus Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į miestą. Apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Tai diena, įtraukianti visus Lietuvos miestus ir miestelius į laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventę. Tądien ir telšiškiai gavo dozę muzikos, mokėsi šokti Lotynų Amerikos šokius ir dainavo visiems pažįstamas dainas. Deja, mūsų mieste ši šventė nėra įgavusi tokio pagreičio kaip kitur. Šiųmetė Muzikos diena pranyko kitų įsimintinų datų ir kitų akcijų dalyvių apdovanojimų gausoje.

Gegužės 7-oji Žemaitijos sostinėje paminėta ne tik kaip Gatvės muzikos diena, bet ir Europos diena. Miestiečiai pakviesti „apkeliauti“ Europą per 10 minučių. Pirmasis maršrutas „Telšiai — Europa“ buvo skirtas miesto valdžiai ir žiniasklaidai. „Kelionės“ metu autobuse sėdėję „turistai“ vaišinosi europietiška kava ir arbata bei žemaitiškomis bandelėmis. Gidė Alina Mišeikytė uždavinėjo klausimus ir dovanojo suvenyrines Europos informacijos centro — Europe direct įsteigtas dovanas. Savo žiniomis apie Europą galėtų pasigirti Telšių rajono savivaldybės mero Vytauto Kleivos žmona Aldona Kleivienė, tapusi pirmosios „kelionės“ klausimų-atsakymų rungties nugalėtoja.

Telšiuose Gatvės muzikos diena nepasižymėjo itin dideliu dalyvių skaičiumi, tačiau kiekvienas atvykęs į Katedros aikštę galėjo ramiai atsikvėpti, paklausyti geros muzikos ir sužinoti naujų faktų apie Europą.

 

 

Telšių.info