Gerumo akcija ,,Dalinkimės kalėdiniu džiaugsmu” apjungė šimtus žmonių

0
75

Akcijos globėjas Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva, Telšių socialinių paslaugų centras ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrius norėdami paįvairinti neįgalių, vienišų pagyvenusių žmonių gyvenimą, padėti vaikams iš rizikos šeimų, daugiavaikėms šeimoms, parodyti, kad Kalėdos — tai gerumo ir svajonių išsipildymo metas ir kad galime padėti vieni kitiems, ruošė projektą kalėdinių renginių ciklą „Dalinkimės kalėdiniu džiaugsmu“. Renginių ciklas prasidėjo lapkričio 18 d. ir baigėsi gruodžio 28 d., apėmė ne tik Telšių miestą, bet ir visas seniūnijas. Gerumo akcijoje dalyvavo kaimo bendruomenės, taip pat prisijungė Lietuvos pensininkų sąjungos draugija „Telšių bočiai“, Telšių psichikos sveikatos centras, kultūros centrai, Telšių senelių namai, Telšių socialinių paslaugų centras, Vaikų su negale centras ,,Viltis“, Telšių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius.
Šis projektas skirtas Telšių rajone gyvenantiems ir socialinėms grupėms priklausantiems asmenims. Projekto metu vyko koncertai, įvairūs užsiėmimai, pašnekesiai, muzikos ir meno popietės. Visi dalyviai — žmonės su negale, vieniši pagyvenę žmonės, vaikai iš rizikos šeimų, socialiai remtinų bei daugiavaikių šeimų — buvo pakviesti prie kalėdinio stalo, dalijamos kalėdinės dovanėlės, jiems surinkti maisto produktai, rūbai, diskutuojama, dalijamasi patirtimi. Projektas apjungė apie 1400 žmonių. Į šv. Mišias, kurios vyko  Telšių katedroje, atvežti iš viso Telšių rajono seni, neįgalūs vieniši asmenys. Po jų visi pavaišinti arbata, kava, bandelėmis, sausainiais.
Ši gerumo akcija tapo tradicine ne tik Telšių miesto, bet ir viso rajono gyventojams. Akcijos globėjas Telšių rajono savivaldybės meras V. Kleiva visą šventinį laikotarpį su dovanėlėmis lankėsi seniūnijose pas vienišus, senus, neįgalius asmenis, betarpiškai su jais bendravo, išklausė.

Telšių rajono savivaldybės mero patarėja
Jolanta Juozapavičienė