Iš Telšių žvėrinčiaus į Šiaulių rajoną paleistas lūšiukas

0
88

lusiukasŠiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Telšių miškų urėdijos specialistai Šiaulių rajone į laisvę paleido lūšį. Lūšiukas išleistas Vidsodžio miške, netoli tų vietų, kur prieš daugiau nei pusmetį, išsekęs ir ligotas atklydo į žmonių sodybą ieškoti pagalbos. Dabar sustiprėjęs lūšiukas galės prasimaitinti ir savarankiškai išgyventi laukinėje gamtoje.

Lūšiukas, ieškodamas prieglobsčio, pas žmonės, gyvenančius sodyboje netoli Kuršėnų, užklydo pernai rugsėjo viduryje. Nepaisydamas šunų, išsekęs ir nuo motinos pasimetęs jauniklis įsitaisė ant bulvių krūvos. Baimindamiesi, kad kas nenutiktų mažamečiams vaikams ar augintiniams, sodybos šeimininkai kreipėsi į medžiotojus. Šie lūšiuką sugavo bei uždarė į narvą, o šeimininkė apie svečią pranešė aplinkosaugininkams. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai gyvūną apžiūrėjo ir nutarė jį perduoti Telšių miškų urėdijos žvėrinčiui. Pastarieji turi patirties ir erdvų adaptacinį voljerą. Be mamos palikęs pirmametis lūšiukas buvo slaugomas ir gydomas kol sustiprėjo ir ėmė savarankiškai maitintis.

Jauniklis buvo paskiepytas, paženklintas mikroschema ir dabar jis galės tęsti savo gyvenimą laisvėje. Telšių miškų urėdijos žvėrinčius išaugino ir pernai į laisvę paleido tris lūšis. Šiemet tai pirmas į laisvę paleistas lūšiukas.

Artūras Konderauskas
LR AM Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento
Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus
vyriausiasis specialistas