Išradingas papirkėjas pareigūnui į batą įkišo 20 eurų

0
74

2 (1)Gegužės 26 d., apie 11.50 val., Telšių rajone, kelio Telšiai-Varniai-Laukuva, 11-ajame kilometre, 49 metų vyras, vairuodamas automobilį ,,VW Golf“, pažeidė kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimus. Kelio ruože, kuriame leistinas važiavimo greitis 40 km/h, pažeidėjas lėkė 99 km/h greičiu.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams sustabdžius minėtą automobilį, vairuotojas, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už greičio viršijimą, pareigūnų primigtinai prašė jo nebausti. Įspėjimo apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę už bandymą papirkti asmuo nepaisė ir tarnybiniame automobilyje sėdinčiam pareigūnui į bato aulą įkišo 20 eurų.

Kaip pasakojo pareigūnas, per 20 tarnybos metų toks išradingas bandymo papirkti atvejis – jam pirmasis. Vairuotojui, dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str., taip pat vyras administracine tvarka atsakys ir už viršytą važiavimo greitį. Pagal LR ATPK 124 str. 6 d., asmeniui gresia 289-434 eurų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 iki 6 mėnesių.

Pareigūnai visiems primena: pilietis, kuris neteisėtais veiksmais bando išvengti administracinės atsakomybės, nusikalsta dvigubai. Jis privalo atsakyti ne tik administracine tvarka, bet užsitraukia ir baudžiamąją atsakomybę. Ar ne geriau padarius administracinį teisės pažeidimą pripažinti savo kaltę ir laukti sprendimo administracinėje byloje, o ne bėgti nuo atsakomybės mėginant papirkti pareigūnus?

Aušra Blaževičienė
Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė