„Čiučiuruks“ daininikėms „Dainų dainelės 2010“ apdovanojimai

0
44

Nacionalinės operos ir baleto teatro scenoje savaitgalį pasirodė šių metų konkurso „Dainų dainelė“ laureatai, penktadienį (2010 m. gegužės 28 d.) pagerbti ir apdovanoti Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ (vadovė Rita Macijauskienė) mergaitės Gerda Dacytė, Viltautė Žvirzdinaitė ir Monika Šačkutė buvo apdovanotos Švietimo ir mokslo ministerijos specialiomis dovanomis „Už geriausiai atliktą autentišką lietuvių liaudies dainą“, o Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojų komanda „Čiučiuruks“ pasirodymą įvertino kaip „Aukščiausios prabos folkloro atlikėjus“.

Šeštadienio vakarą ir sekmadienio dieną Nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko baigiamieji Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureatų koncertai.

„Dainų dainelės“ 2010 metų laureatais vertinimo komisijos, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjas, profesorius Virgilijus Noreika, ir televizijos žiūrovų sprendimu tapo 41 konkurso dalyvis – solistai ir ansambliai. Profesorius Virgilijus Noreika, apdovanojimo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje metu, pasidžiaugė „Čiučiuruks“ mergaičių tercetu pabrėždamas, kad jos jam paliko labai gerą įspūdį.

Konkurso dalyviai buvo vertinami pagal intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Laureatais tapo 27 savivaldybių atstovai. Daugiausiai konkurso laimėtojų – iš Klaipėdos (5) ir iš Šiaulių (4). Net 29 laureatai atstovauja bendrojo lavinimo, muzikos ir meno mokykloms, kiti yra lopšelių-darželių, kultūros, neformaliojo švietimo įstaigų ugdytiniai.

Konkurso laureatai išrinkti iš 200 solistų ir ansamblių, dalyvavusių 14-oje finalinių koncertų, kuriuos nuo vasario mėnesio tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija.

Laureatų koncerte Operos ir baleto teatre skambėjo įvairių žanrų – klasikos, džiazo, šiuolaikiniai kūriniai, taip pat lietuvių liaudies, lietuvių kompozitorių ir užsienio dainos. Jauniesiems dainininkams akompanavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir LRT muzikantų grupė.

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursą „Dainų dainelė“ rengia Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė M. K Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ komanda nuoširdžiai nori padėkoti visiems prisidėjusiems prie jų galimybės sudalyvauti „Dainų dainelės“ laureatų koncerte.

Telšių.info