Kada planuoti atostogas?

0
68

kelioniu-planavimasAtostogas planuojame visais metų laikais – nepamirštamų įspūdžių mums gali atnešti tiek žiema, tiek vasara. Svarbiausia, kad laisvu laiku būtume ten, kur norime, ir su žmonėmis, kuriuos iš tiesų mylime. Tiesa, jei norite išvengti galimų organizacinių nemalonumų, apie atostogas turėtumėte pagalvoti iš anksto – kelionių agentūrų pasiūlymais reikėtų pradėti domėtis iki išeiginių likus bent pusmečiui.

Nereikėtų atidėlioti atostogų paskutinei minutei. Daugelis žmonių klaidingai įsitikinę, kad mūsų gyvenimo tempas yra pernelyg spartus, todėl neverta kažko planuoti iš anksto, vis dėlto daugelyje įmonių atostogų grafikas yra derinamas iš anksto – darbuotojams suteikiamos visos galimybės planuoti kelionę. Studentai ir mokiniai taip pat žino, kad vasaros metu jų laukia poilsis, vadinasi tereikia žvilgtelėti į kalendorių ir apsilankyti vienos ar kitos kelionių agentūros internetiniame puslapyje. Nepamirškite, kad geriausi kelionių pasiūlymai yra skirti žmonėms, kurie iš anksto planuoja atostogas – jei apie skrydį pradėsite galvoti likus kelioms dienoms, kelionių agentūros jums negalės pasiūlyti nei žemų kainų, nei prabangaus viešbučio.

Kelionių agentūros visuomet skatina planuoti keliones iš anksto – klientams siūlomos patraukliausios nuolaidos ir geriausi viešbučiai. Daugelis žmonių vis dar bijo palikti užstatą, kurio, pasikeitus planams, nebus galima atsiimti, tačiau nepamirškite, kad jums nereikės sumokėti visos sumos – paprastai iš klientų imamas tik simbolinis mokestis (100–200 Lt), kuris užtikrina, kad išvengsite bet kokių nemalonių staigmenų. Be to, planuojantiems keliones iš anksto taikoma itin daug privilegijų: jei laikui bėgant persigalvosite dėl kelionės datos, galėsite ją pakeisti, o jei kils abejonių dėl viešbučio – jums bus padengtas kainų skirtumas.

Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama žiemos atostogoms – kai gimtinėje šalta ir niūru, vilioja šilta saulė ir gaivus jūros vanduo. Psichologai tvirtina, kad atostogos žiemą yra būtina pilnaverčio gyvenimo sąlyga, padedanti įveikti slogią nuotaiką ir žiemos niūrumą. Kelionių agentūros perspėja, kad skrydžių paklausa ypatingai didėja per šventes, todėl jei kitą žiemą Šv. Kalėdas ar Šv. Valentino dieną norite sutikti toli nuo Lietuvos, kelionę pradėkite planuoti jau dabar – peržvelkite kelionių agentūrų sąrašą ir išsirinkite jūsų pomėgius bei finansines galimybes atitinkančią kelionę: jei šaltuoju metų laiku norite pasimėgauti saule, turėtumėte pagalvoti apie Egipto paplūdimius, o jei norite aktyvių žiemos pramogų, galbūt jus sudomins Italijos slidinėjimo kurortai? Nors žiemą kelionių krypčių sąrašas yra gerokai mažesnis nei vasarą, tačiau tikrai atrasite labiausiai jums tinkantį pasiūlymą.

Jei norite, kad jūsų atostogos būtų nepamirštamos, planuokite keliones iš anksto. Kelionių organizavimu užsiimančios agentūros, atsižvelgdamos į jūsų poreikius, pateiks pačius geriausius pasiūlymus. Planuodami kelionę savarankiškai ir visas paslaugas užsisakydami atskirai, greičiausiai pralošite – atostogos neatitiks jūsų lūkesčių. Rinkdamiesi kelionių agentūrą, neapsistokite tik ties Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis – itin pigius pasiūlymus teikia ir mūsų kaimynės.