Kaip projektuojamas lauko apšvietimas: LED lauko prožektoriai dar ne viskas

0
224

Visi norime, kad namai būtų ne tik patogūs ir šilti, bet ir gražūs. Nesinori, kad sutemus visa teritorija paskęstų tamsoje ir būtų visiškai nematoma. Tinkamai sutvarkytas lauko apšvietimas gali išryškinti ypatingą namų grožį, suteikti papildomo funkcionalumo ir saugumo – LED lauko prožektoriai yra būtinas dalykas. Tačiau vien lauko prožektorių tikrai nepakaks, o ir visą suprojektuoti reikia sumaniai. Tad ar žinote, kokiu lauko apšvietimu reikia pasirūpinti pirmiausia? Kaip išsirinkti tinkamiausius lauko prožektorius ir kitu lauko šviestuvus?

Visų pirma, reikia įvertinti savo namus ir jų aplinką bei pasvarstyti, ką nauju lauko apšvietimu norite pasiekti. Geras lauko apšvietimas yra įrengiamas ilgam laikui, todėl nereikėtų priimti skubotų sprendimų. Geriau jau viską apgalvoti, pasitarti su specialistais, suplanuoti, kaip namų aplinka bus formuojama artimiausioje ateityje ir sudaryti biudžetą. Šis straipsnis – geras pirmasis žingsnis renkantis lauko prožektorius ir kitus šviestuvus bei planuojant jų išdėstymą.

Bendras apšvietimas. Jei labiausiai rūpinatės savo saugumu, būtinai reikės bendro apšvietimo. Jis reikalingas tam, kad jaustumėtės saugiau, matytumėte visą teritoriją, ir jei taip nutiktų, pamatytumėte įsibrovėlius arba, tiksliau, juos atbaidytumėte. Bendram apšvietimui labiausiai tinka galingi LED lauko prožektoriai, kurie lengvai apšviečia visą teritoriją. Lauko prožektoriai neprivalo būti įjungti nuolat – juos galite įjungti, kai ką nors lauke dirbate tamsoje ar ketinate kurį laiką nebūti namie. Be to, lauko prožektoriai gali turėti automatinį įjungimą su judesio davikliu – jis automatiškai įjungia šviesą, kai tik jo zonoje aptinka judantį objektą.

Takų šviestuvai. Bendras apšvietimas – tik vienas iš lauko apšvietimo būdų. Reikia nepamiršti ir takų apšvietimo. Skoningai apšviesti takai ir įvažiavimai paryškina eksterjerą, aplinkai suteikia unikalią atmosferą, tačiau kartu tai yra ir būtinybė. Neapšviestais takais vaikščioti tamsoje yra labai nemalonu ir gali būti pavojinga. Takų apšvietimui jau nebūtina naudoti lauko prožektorių – tam labiau tinka specializuoti šviestuvai.

Laiptų šviestuvai. Gali būti, kad nuo jūsų namų durų į kiemą driekiasi laiptai. Juos taip pat būtina apšviesti jau vien tam, kad sumažintumėte traumų tikimybę. Tai galima padaryti labai įvairiais būdais: reikės priimti sprendimą, ar šviestuvus norisi montuoti į pakopas, ant jų, o gal virš jų ant namo sienos. Kartais laiptų apšvietimui naudojami ir LED lauko prožektoriai, bet dažniausiai renkamasi labiau tam tinkami šviestuvai.

Akcentiniai šviestuvai. Jūsų kieme ir sode tikrai yra įvairių akcentų, kuriuos galima paryškinti – sodo statulos, fontanai, galbūt kuris nors medis. Visoms šioms detalėms reikalingi skirtingi šviestuvai. Pavyzdžiui, skulptūras geriau apšviesti lauko prožektoriais, o fontanus – specialiai tam skirtais šviestuvais. Medžius galima paryškinti į veją įleistais šviestuvais, kurie netrukdys vejapjovės darbui, arba paslėptu LED apšvietimu pačioje lajoje.

Namo ir kitų pastatų apšvietimas. Tikriausiai norėsis apšviesti ir patį namą. Tai galima padaryti specialiais lauko prožektoriais, kuriuos lengva nutaikyti ir sureguliuoti taip, kad jie gražiai ir skoningai apšviestų jūsų šeimos lizdą, bet kartu ir netrukdytų.  Jei nenorite apšviesti viso namo, galite pasirinkti kelias jo dekoratyvines sienas arba duris. Šiuo atveju puikiai pasitarnauja sieniniai šviestuvai, paprasti lauko prožektoriai ir net paslėptas apšvietimas – tiesiog reikės pasitelkti kūrybiškumą.

Dekoratyviniai šviestuvai. Šviestuvai gali ne tik paryškinti jūsų sodo detales, bet ir patys tarnauti kaip įdomūs dizaino elementai. Dabar labai populiarūs senovinius gatvių žibintus primenantys aukšti šviestuvai, tačiau gražiu elementu gali tapti ir sieninis šviestuvas ar mažas pastatomas šviestuvas kur nors poilsio zonoje.

Sunku susigaudyti didelėje įvairovėje? Nieko keista – apšvietimas yra atskira didžiulė sritis, tad niekada nesidrovėkite klausti patarimų pas savo srities ekspertus. ELMO profesionalai visada įsigilins ir padės surasti pačius geriausius variantus, kokio tipo apšvietimas Jums labiausiai tiktų ir kaip išsirinkti geriausius šviestuvus.