Keturiolikmečiai į pirmąją pamoką vyko mopedais

0
91

mopedaiNors vasaros atostogos jau baigėsi ir kuprinėmis nešini moksleiviai vėl kulniuoja į mokyklas, laisvu nuo pamokų metu, gatvėse vis dar zuja jaunuolių vairuojami mopedai bei motociklai, kuriais dažniausiai važinėjama iki pirmųjų šalnų.

Rugsėjo 1-ąją, 8.30 val., prieš pat mokyklose vykusius šventinius minėjimus, moksleiviams saugiai gatvę padėjusio įveikti pareigūno akį patraukė du Telšių mieste, Muziejaus gatve riedantys mopedai. Nors jų vairuotojai mūvėjo šalmus, vis tik vidinė nuojauta kėlė įtarimų, todėl jaunuoliai buvo sustabdyti patikrinti.

Pareigūnui sustabdžius „Yamaha YQ50“ ir „Piaggio NRG“ mopedus, paaiškėjo, kad abiejų vairuotojai – neturintys teisės vairuoti keturiolikmečiai (teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus gali įgyti ne jaunesni kaip 15 metų asmenys.). Patikrinus dokumentus nustatyta ir daugiau pažeidimų – vienas iš vairuojamų mopedų nebuvo nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Mopedais neturint tam teisės sumanę pasivėžinti keturiolikmečiai pirmąją mokslo metų dieną prisimins ilgam – jų kelionė baigėsi nepasiekus jos tikslo, o transporto priemonės nutransportuotos į saugojimo aikštelę. Abu nepilnamečiai perduoti mamų žiniai. Už neatsakingą vaikų poelgį atsakys tėvai – jie bus baudžiami administracine tvarka. Nuobaudos bus paskirtos ir asmenims, kurie nepilnamečiams perdavė transporto priemones.

„Šį kartą jaunuolių pasivažinėjimas baigėsi laimingai. Tačiau Kelių eismo taisyklių neišmanantys vairuotojai kelyje – vienas žingsnis iki nelaimės. Todėl tėvai turėtų atsakingai rūpintis savo atžalomis ir užkirsti kelią jaunuoliams sėsti už transporto priemonių vairo neturint tam teisės“, – kalbėjo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos skyriaus viršininkas Dainius Razminas.

Reikalavimai mopedų vairuotojams:

• Mopedo vairuotojas turi turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, mopedo registravimo, privalomosios techninės apžiūros dokumentus, transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą.

• Mopedą privalu vairuoti abiem rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai ranka rodomas signalas).

• Mopedo vairuotojas privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs motociklininko šalmą ir nevežti keleivių, kurie neužsidėję ir neužsisegę motociklininko šalmų.

• Privalo imtis visų būtinų priemonių savo ir keleivių saugumui kelionės metu užtikrinti.

• Privalo mokėti suteikti pirmąją pagalbą per eismo įvykį nukentėjusiems asmenims.

• Privalo užtikrinti, kad jų transporto priemonės neviršytų teisės aktuose nustatyto triukšmo lygio.

• Privalo kelyje visada elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams ir nesudarytų kliūčių jų eismui.

Mopedų vairuotojams draudžiama:

• vairuoti transporto priemonę asmenims, neturintiems šios teisės, taip pat neblaiviems, apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų.

• vežti vaikus iki 12 metų;

• vairuoti techniškai netvarkingą mopedą.

• naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčio mopedo variklis išjungtas.

• važiuoti transporto priemonėmis skiriamąja juosta, pylimų ar iškasų šlaitais, grioviais, įvažiuoti į kelią ar nuvažiuoti nuo jo ne specialiai tam įrengtose vietose.

Telšių aps. VPK informacija