Ketvirtadienį vėl griežtai kontroliuoti eismo dalyviai – nubausta 19 pažeidėjų

0
29

Eismui keliuose tapus intensyviam, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai padidino Telšių rajone vykdomų reidų skaičių. Gegužės 11-ąją Kelių policijos pareigūnai eismo dalyvius miesto gatvėse pasitiko jau ankstų rytą. Praūžus didžiajam į darbus skubančių vairuotojų srautui, pareigūnai eismo dalyvių kontrolę tęsė Telšių rajone.

Tikrindami eismo dalyvius, gausias pajėgas kelyje sutelkę pareigūnai dėmesį kreipė ne tik į privalomus automobilių bei vairuotojų dokumentus, bet ir transporto priemones vairavusių asmenų blaivumą. Kadangi alkoholis – vienas iš ypatingai pavojingų veiksnių, įtakojančių keliuose nelaimes, pareigūnai pasidžiaugė, kad tą dieną neblaivių vairuotojų rajone nesutiko. Tačiau pažeidėjų netrūko, o vienas jų, už pavojingą vairavimą, prarado teisę vairuoti transporto priemones. Kiti 18 pažeidėjų vykdyto reido metu atsipirko didesnėmis ar mažesnėmis piniginėmis baudomis. Už važiavimą be saugos diržų nubausti 5 pažeidėjai, už automobilių eksploatavimą be draudimo, viršytą leistiną važiavimo greitį ir kalbėjimą telefonu prie vairo – po 3, už kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus – 4 vairuotojai.

Pagrindinis griežtos eismo dalyvių kontrolės siekis – ne nubausti kuo daugiau pažeidėjų, o ugdyti vairuotojų sąmojingumą ir atsakomybę keliuose, tokiu būdu prisidedant prie eismo įvykių ir juose nukentėjusių asmenų skaičiaus mažėjimo. Kaip teigė pareigūnai, tokio pobūdžio kontrolės vyks ir toliau, pasirenkant vis kitas patruliavimo vietas, o viešą patruliavimą derinant su neviešu. Tad nerizikuokite pažeidinėti Kelių eismo taisyklių – pareigūnus kelyje galite sutikti pačiu netikėčiausiu metu.

Aušra Blaževičienė
Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė