Kitų kultūrų (tautų) pažinimas Telšių krašte

0
65

Pasaulio turizmo organizacija turizmo dienos paminėjimą kvietė švęsti su šūkiu „Turizmas – susiejant kultūras“. Lietuvos Valstybinio turizmo departamento buvo siūloma parengti ekskursijas tema „Pažink kitų kultūrų (tautų) paveldą Lietuvoje“ apie kitų tautų kultūrą ar palikimą savo krašte, kad žmonės geriau galėtų pažinti savo miesto ar regiono istoriją.

Š. m. spalio 1 d. turizmo dienos paminėjimui ir turizmo sezono uždarymui Žemaitijos turizmo informacijos centras suorganizavo dvi nemokamas ekskursijas: „Istoriniais žydų bendruomenės pėdsakais“ ir „Rusų paveldas Žemaitijos sostinėje“. Šias ekskursijas vedė gidė Janina Bucevičiūtė. Ekskursijas rėmė Valstybinis turizmo departamentas.
 
Ekskursijos „Istoriniais žydų bendruomenės pėdsakais“ metu buvo aplankyti išlikusių sinagogų pastatai, aukštoji rabinų mokykla, vadinta ješibotu, paminėtos žydų žudynių vietos, parodytos nuotraukos susijusios su žydų gyvenimu Telšiuose. Pasak gidės Janinos Bucevičiūtės senamiestyje stovėjo žydų parduotuvės, užeigos, kepyklėlės, mokykla, mergaičių gimnazija Javnė. Parodyta, kur būta žydų pradinės mokyklos pastatų. Buvo aplankytas žydų getas. Taip pat prisiminta žydų gydytojų Blatų šeima, fotografas Chaimas Kaplanskis.
 
Antrosios ekskursijos „Rusų paveldas Žemaitijos sostinėje“ metu buvo supažindinta su rusų bendruomenės atsiradimu Telšiuose, prisiminta ir vokiečių bendruomenė, papasakota apie kadaise stovėjusią vokiečių liuteronų neogotikinę kirchę (bažnyčią) bei cerkvę, kuri stovėjo Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios vietoje. Ekskursijos dalyviai apsilankė kubizmo stiliaus Telšių stačiatikių Šv. Mikalojaus cerkvėje, kurioje pamatė rankų darbo ąžuolinį ikonostatą (altorių). Stačiatikių šventikas tėvas Nestoras papasakojo apie stačiatikių papročius, religines apeigas, katalikų ir stačiatikių religijų panašumus ir skirtumus.
 
Malonus susitikimas įvyko ekskursijos pabaigoje, kai ekskursijos dalyviai prie cerkvės netikėtai susitiko su svečiais iš Černiachovsko miesto (miestas Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje), kurie linksmino miestelėnus „Turgus 2011“ šventėje. Miesto svečiai mielai padainavo savo krašto dainų. Po to tarė žodį Černiachovsko meras Andrejus Naumovas, kuris pasidžiaugė draugyste ir bendradarbiavimu su Telšių miestu.

Praneša Žemaitijos turizmo informacijos centras.

 

 

 

Telšių.info