Krepšinio sezoną pradeda Telšių „Tichė“

0
37

Dar 2010 metais rudenį naujai suburta Telšių vyrų krepšinio komanda „TICHĖ“ startavo Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionate. Buvo nemažai nerimo dėl lygos keliamų reikalavimų, nežinojome būsimų priešininkų pajėgumo, todėl jaudinomės ar pavyks pateisinti rėmėjų ir sirgalių lūkesčius. Čempionate sužaidėme 38 rungtynes. Kovodami dėl aukščiausių RKL apdovanojimų, užsitikrinome teisę  dalyvauti atkkrintamosiose varžybose. Šiame etape dalyvavo 20 komandų iš 40 pradėjusių 2010-2011 m. RKL čempionatą . Mūsų komanda pralaimėjo dvejas rungtynes Raseinių komandos „RASAI“ krepšininkams ir iš tolimesnės kovos dėl RKL medalių pasitraukė.

RKL čempionatas mūsų komandai tuo nesibaigė. Nusprendėme kautis dėl Mažosios RKL taurės. Užtiktintai įveikę Akmenės „SC-KK Akmenė“,  Šiaulių „Saulė 92-94“ bei po to nugalėję Kauno „Radijas Tau“ komandą patekome į RKL Mažosios Taurės finalą. Finale „TICHĖ“ susitiko su Marijampolės „Mantinga-Juodeliai“ komanda, kuri šiais metais jau žaidžia Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Gaila, bet Mažoji RKL taurė iškeliavo į Marijampolę, o telšiškių komanda turėjo tenkintis sidabro medaliais.

Permainos

Šiais metais sezoną „TICHĖ“ pradės pasikeitusi. Džiugu, kad išliko komandos branduolys, rungtyniavęs pernai: komandos kapitonas E. Gumuliauskas, A. Balčiūnas, E. Brasas, G. Kybartas, M. Petrauskas, T. Seilius, G. Sudmonas, M. Erkinas, R. Kniuras, V. Kerpauskas. Komandoje dėl įvairių priežasčių nežais Ž. Gečas, E. Šukys, L. Kaveckis, A. Kazarėnas. Komandos gretas papildė pernai NKL rungtyniavę telšiškiai Mindaugas Norkus ir Andrius Žymantas bei pernai Neringos „Kuršiams“ atstovavęs taip pat telšiškis Rokas Danielius. Vietoj pernai komandą treniravusio Arvydo Kaveckio prie komandos vairo stos žaidžiantis treneris Augenijus Vaškys. Profesionalaus žaidėjo karjerą, trukusią apie 20 metų, baigiantis A. Vaškys ne tik patyręs žaidėjas. Pradėjęs rungtyniauti Plungės „Olimpo“ ekipoje, vėliau žaidė Izraelio, Lenkijos, Estijos, Suomijos komandose, o paskui tapo Estijos krepšinio komandos „Walga“ vyr. treneriu, vėliau Tartu „Rock“ trenerio asistentu.

Pasirengimas RKL čempionatui

Pasirengimą naujam krepšinio sezonui „TICHĖ“ pradėjo rugpjūčio pradžioje. Tris savaites truko fizinio rengimo pratybos lauke. Vėliau prasidėjo darbas salėje. Pradžia buvo sunki tiek naujam treneriui tiek žaidėjams. Krepšininkus nustebino treniruočių intensyvumas ir tempas, jiems keliami reikalavimai. Treniruotės vyksta tris kartus per savaitę. Dukart į pratybas atvyksta Klaipėdoje dirbantys ar studijuojantys žaidėjai. Prieš prasidedant oficialioms varžyboms, komanda sužaidė ketverias draugiškas rungtynes, kuriose du kartus laimėjo ir dukart nusileido varžovams.

Nauja RKL čempionato vykdymo sistema

Šiemet keičiasi RKL čempionato vykdymo sistema. Pagal praėjusių metų rezultatus, 14 stipriausių komandų pateko į RKAL divizioną. Likusios 20 komandų, suskirstytų į Vakarų ir Rytų pogrupius, rungtyniaus RKBL divizione. „TICHĖ“ žais RKAL divizione ir susitiks su stipriausiomis RKL komandomis. Komandai keliamas uždavinys patekti į atkrintamąsias varžybas ir jose užimti kuo aukštesnę vietą.

Rėmėjai

Šiemet nesikeitė komandos finansiniai rėmėjai: AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Robmona“, Telšių rajono savivaldybė. Tvarką ir saugumą rungtynių metu palaikys saugos bendrovė „Argus“. Informaciniai mūsų rėmėjai „Kalvotoji žemaitija“, „Telšių žinios“, radijas XXL FM, Telšių krašto televizija. Dėkojame visiems rėmėjams, gyventojams, kurie pervedė 2 procentus GPM, Telšių Sporto ir rekreacijos centrui už suteiktas puikias sąlygas ruoštis čempionatui. Kaip ir pernai tikimės šaunių mūsų sirgalių palaikymo ir supratimo.

Septintojo RKL sezono atidarymas Telšių SRC sporto salėje spalio 22 d.(šeštadienį) 14 val. Susitnka Telšių „TICHĖ“-Plungės „Olimpas“

Komandos vadovas Kęstutis Gerulis

Telšių.info