Lietuviai ne tik augina, bet ir gamina: ko nuperkama daugiausiai?

0
246

Lietuvoje užaugintos daržovės, vaisiai ir uogos itin paklausūs tarp pirkėjų, tačiau tai anaiptol ne vienintelė lietuviška produkcija, kurią renkasi pirkėjai parduotuvėse, kur yra itin platus lietuviškų prekių asortimentas. Šiame prekybos tinkle kas šešta pramoninė prekė yra pagaminta Lietuvoje, o didžiausią jų pasiūlą galima rasti spaudos, aprangos ir namų dekoro skyriuose.

„Esame lietuviškas prekybos tinklas, todėl didelį dėmesį skiriame mūsų šalies gamintojams ir jų produkcijai. Kaip ir maisto produktams – vaisiams, daržovėms, pieno ar duonos gaminiams – taip ir įvairioms namų apyvokos, laisvalaikio, aprangos prekėms, technikai keliame griežtus kokybinius reikalavimus, kurie padeda atsirinkti patikimus tiekėjus. Lietuvoje pagamintų prekių paklausa patvirtina, kad lietuviai vertina ir pasitiki mūsų šalies gamintojų produkcija“, – sako vieno iš Lietuvoje veikiančio prekybos centro komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Iš visų prekybos tinkle siūlomų maždaug 30 tūkst. pramoninių prekių, Lietuvos gamintojų produkcija sudaro beveik penktadalį. Didžiausia lietuviškų gaminių pasiūla – knygų, spaudos ir kanceliarijos skyriuose – čia daugiau nei pusė visų prekių yra pagamintos Lietuvoje.

Plačiausią pramoninių prekių asortimentą turinčiame aprangos skyriuje lietuviški gaminiai, pradedant trikotažu ir baigiant viršutiniais rūbais, sudaro penktadalį visų prekių.

Jei reikėtų išrinkti populiariausią lietuvišką ne maisto prekę, dėl šio titulo susikautų spaudos ir maisto ruošimo prekės. „Pagal prekybos centro pardavimų duomenis, pramoninių prekių kategorijoje aktyviausiai perkami žurnalai ir laikraščiai. Lietuviai tiki savo sėkme – į perkamiausių prekių dešimtuką patenka bent kelių rūšių momentinės loterijos bilietai. Maisto ruošimui ir konservavimui žmonės irgi skiria didelį dėmesį: vien užsukamų dangtelių pardavimus skaičiuojame milijonais, daug nuperkama ir maisto šaldymui skirtų indelių“, – vardija V. Drulienė.

Žmonių virtuvėse yra daug lietuviškų gaminių, pradedant kempinėmis, šluostėmis ir servetėlėmis, baigiant šiukšlių maišais.

Lietuviška produkcija pasitiki ir vairuotojai: ji sudaro apie dešimtadalį viso automobilių priežiūros prekių asortimento, o į perkamiausių lietuviškų pramoninių prekių šimtuką patenka bent kelios automobilių priežiūrai skirtos prekės. Ypač populiarus Lietuvoje pagamintas automobilių stiklų ploviklis.

Dar viena išsiskirianti kategorija – proginė atributika ir su įvairiomis kalendorinėmis šventėmis susijusios prekės. Tradiciškai artėjant Velykoms lietuviai renkasi tautiečių gamybos kiaušinių dažus, didelio populiarumo kasmet rudenį sulaukia kapų žvakės.

Geriau išnaudoti potencialą lietuvių gamintojai galėtų avalynės, galanterijos, buitinės technikos, žaislų ir sporto prekių srityse.

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė