Lietuvos krepšinio federacijos grandai kylančių krepšininkų ieško Telšiuose

0
66

Trečiadienį į Telšių rajono savivaldybę susitikti su vadovais atvyko Lietuvos krepšinio federacijos grandai: garbės prezidentas Vladas Garastas, garbės nariai Modestas Paulauskas ir Sergėjus Jovaiša, LKF vykdantysis direktorius Paulius Motiejūnas. Svečiai atvyko su kilniu tikslu – ieškoti kylančių Telšių krepšinio žvaigždučių, padėti treneriams jas ugdyti ir parengti didžiajam krepšiniui.

Lietuvos krepšinio federacijos vadų iniciatyva atvykti į Telšius priimta su džiaugsmu. Susitikimo su Telšių rajono savivaldybės meru Vytautu Kleiva ir administracijos direktoriumi Sauliumi Urbonu metu svečiai aktyviai domėjosi, kokia Telšių rajono sporto bazė, ar jaunimas sportuoja ir ar žaidžia krepšinį. Meras informavo, kad Telšių sporto ir rekreacijos centre šiuo metu treniruojasi  192 vaikai, sudarytos 9 krepšinio komandos, dirba 5 krepšinio treneriai. Anot mero, didelis pliusas yra tai, kad kaimiškose vietovėse gyvenantys vaikai mokykliniais autobusiukais pasiekia ir bendrojo lavinimo mokyklą, ir po sporto treniruočių yra pavėžėjami namo. Taip pat pasakojo apie stadiono statybą, planuojamą naujos universalios salės prie stadiono statybą. Tačiau pastarajai idėjai įgyvendinti šiuo metu trūksta lėšų.

Be to, Telšių rajone rūpinamasi, kad vaikai išmoktų ne tik kamuolį mėtyti, bet ir plaukti. Jau ne pirmus metus visi rajono antrokai vežami į kūno kultūros pamokas baseine. Sportinio meistriškumo siekiama ne per masiškumą, o sveikatingumą.

LKF garbės prezidentas Vladas Garastas sveikino mero iniciatyvą mokyti vaikus plaukti. Kalbėdami apie krepšinio perspektyvas svečiai akcentavo, kad atvažiuodami į Telšius jie siekia išsiaiškinti, ar čia yra jaunųjų krepšininkų, kurie ateityje galėtų žaisti LKL, taip pat kokios pagalbos reikėtų telšiškiams treneriams. Jiems taip pat mielai pagelbėtų.

Tuo pačiu LKL garbės nariai apžiūrėjo Telšių sporto ir rekreacijos centro sporto bazę, susitiko su treneriais.

Anot V. Garasto, krepšininkai turi vieną trūkumą – sensta ir juos pakeisiančius čempionus reikia užsiauginti ne per vienerius metus. Tam prireikia net dešimtmečio. Ir tikrai ne vienas žymus krepšininkas yra kilęs iš Žemaitijos.

Dėkodamas už šį malonų vizitą V. Kleiva LKF garbės prezidentui V.Garstui dovanojo Telšių miesto medalį su meškos atvaizdu.

Telšių rajono savivaldybės mero patarėja

Jolanta Juozapavičienė