Mastyje maudytis galima – praneša visuomenės sveikatos biuras

0
39

maudytisTelšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad rajono teritorijoje maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) du kartus per mėnesį bus stebimas vanduo 3-iose maudyklose.

Informuojame, kad 2012 m. gegužės 21 d. paimti Germanto, Lūkšto ir Masčio ežerų maudyklų vandens mėginiai ir atlikti laboratoriniai tyrimai. Tyrimų rezultatai parodė, kad visų maudyklų vandens kokybės rodikliai atitiko Lietuvos higienos norma HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus ir juose maudytis galima.

Maudyklų vandens kokybei įtaką daro ir paplūdimių aplinka. Poilsiaujantiems prie vandens derėtų neužmiršti, jog paplūdimiuose draudžiama: vedžiotis šunis ir kitus augintinius, plauti autotransporto priemones, maudytis naudojant muilą ir šampūną, skalbti drabužius, šiukšlinti.

Vandens tyrimams neatitikus higienos normų reikalavimų, gyventojai bus nedelsiant informuojami ir atliekami pakartotiniai vandens tyrimai. Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose arba nuolat stebimuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Taip sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis.

Apie sekančių tyrimų rezultatus ir ežerų vandens kokybę informuosime vėliau, praneša Telšių rajono savivaldybės VSB stebėsenos specialistė Sandra Valančienė.

Telšių.info