Medinių tvorų ypatybės

0
40

medines tvorosSvečiai, nusprendę apsilankyti jūsų namuose, pirmiausia pamato jūsų tvorą. Be to, pagal ją jūsų namą (ir net jus pačius) vertina ir pro šalį einantys ar važiuojantys žmonės. Akivaizdu, kad tvora šiandien ne tik užtikrina jūsų saugumą ir privatumą, bet yra ir itin svarbus puošybos elementas. Todėl, besirinkdami kiemui ar sodybai tinkamą tvorą, savo apsvarstymams turėtume skirti daugiau laiko ir dėmesio.

Medinės tvoros rekomenduojamos žmonėms, kurie vertina natūralų grožį ir jaukumą. Šios tvoros turi gilias tradicijas. Nuo seniausių laikų medinės tvoros saugodavo žmonių apgyvendintas teritorijas. Šiandien mediena yra vertinama dėl savo natūralumo ir ekologinių savybių (medinės tvoros dažniausiai gaminamos iš vietinių atsinaujinančių resursų, o tai yra labai svarbu šalies ūkio plėtrai). Be to, medinės tvoros puikia dera prie bet kokios aplinkos ir bet kokio reljefo.

Šiandien įmonės, kurių interesų sritis – medinės tvoros, siūlo įvairiausių išmatavimų, rūšių, spalvų ir tekstūrų tvoras, siekdami atitikti visus jūsų poreikius. Tvorą reikia rinktis atsižvelgiant į jos paskirtį (ar tvora yra tik puošybos elementas, ar ji turi rūpintis jūsų privatumu). Tvora turėtų būti renkama ir atsižvelgiant į vietovės ypatybes (ilgį, plotį, reljefą ir pan.). Tvoros montuojamos keliais būdais. Dabar ypač madingi vertikalių medinių tvorų elementai, kurie yra sumontuoti ant medinių arba metalinių kryžiaus formos, metalo, mūro ar betono elementų. Galima montuoti vienpusę arba dvipusę tvorą. Atminkite, kad tvora, kuri yra sumontuota iš horizontalių lentų, vizualiai išplečia jūsų kiemo ar sodybos vaizdą. Pagrindinės tvorų sistemos sudedamosios dalys yra tvoros pamatas, tvoros stulpeliai (metaliniai, mediniai, betonuotos kolonos ir pan.), mediniai tvorų skydai ir vartai.

Dažniausiai medinės tvoros kaina priklauso nuo pasirinktos medienos – vertingesnė mediena kainuoja daugiau, tačiau kokybiška tvora tarnauja žymiai ilgiau (savaime suprantam, tvora turi būti tinkamai prižiūrima). Rinkdamiesi lentas medinei tvorai, atminkite, kad jos turi būti tinkamai išdžiovintos (pasikeitus temperatūrai, nepakankamai gerai išdžiovintos lentos gali pradėti kraipytis). Be to, svarbu, kad lentų paviršius būtų tinkamai apdirbtas. Visos ilgaamžiškumą garantuojančios cheminės medžiagos (įvairūs dažai, lakai, impregnantai ir pan.) turi gerai įsigerti į lentos paviršių. Galima rinktis obliuotas arba neobliuotas lentas. Obliuotos lentos būna lygaus paviršiaus ir sunkiau sugeria chemines priemones, todėl jų naudojimo laikas paprastai yra du kartus trumpesnis už neobliuotų lentų. Neobliuotos lentos yra ilgaamžės, bet jos sunkiai valomos. Medinės lentos yra skirstomos į penkias kokybės kategorijas – kuo aukštesnė lentų kategorija, tuo didesnė medinės tvoros kaina.

Įmonės, kurių veiklos sritis – medinės tvoros, siūlo ir netradicines tvoras. Tokios tvoros paprastai būna kombinuotos medžio ir metalo tvoros, papuoštos įvairiais kalvių gamintais metaliniais ornamentais. Be to, galima rinktis tvoras, kurios padės jums užtverti savo valdą taip, jog vienos vietos (kurių nenorite rodyti kitiems) bus nematomos, o kitos – atskleis jūsų kiemo ar sodybos grožį.

Medinės tvoros atlieka kelias funkcijas: puošybinę, dekoratyvinę ir ūkinę. Šiandien galima rinktis bet kokio stiliaus ir tipo tvorą. Įvairios įmonės ne tik siekia įgyvendinti visus jūsų norus, bet ir atlieka visus kitus su tvoros statyba susijusius darbus: betonuoja, mūrija, montuoja tvorą iš jūsų turimų medžiagų, impregnuoja, dažo, remontuoja, konsultuoja ir t. t. Visoms tvoroms gali būti pagaminti atitinkamo tipo vartai ar varteliai bei įvairūs puošybos elementai, kurie tvorai suteikia išskirtinumo.