Meras apžiūrėjo baigiamą rekonstruoti Telšių menų inkubatorių

0
81

Šiandien Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva susitiko su VšĮ „Telšių menų inkubatorius“ direktore Palma Urbanavičienė ir apžiūrėjo baigiamas įrengti patalpas menininkams.


Naujai kuriamame Telšių menų inkubatoriuje bus sudarytos puikios sąlygos menininkams kurti, demonstruoti ir realizuoti savo darbus. Pasak direktorės P. Urbanavičienės, Telšių menų inkubatoriuje bus žemesne nei rinkos kaina nuomojamos patalpos, įrengimai ir technologijos. Čia turės galimybę įsikurti smulkaus ir vidutinio verslo kūrybinių verslų atstovai.

Menų inkubatoriuje bus 2 galerijos su baldais ir eksponavimo sistemomis, vitrinomis, metalo, baldų dizaino ir restauravimo dirbtuvės su įrengimais, juvelyrikos centras su spalvotųjų ir tauriųjų metalų liejimo įranga, graviravimo įranga, rūbų dizaino patalpos su siuvimo ir kompiuterizuota lekalų gamybos įranga, taip pat 6 biurai su kompiuterizuotomis darbo vietomis, salės, skirtos scenos menui, parodoms organizuoti, konferencijoms bei mokymams.

Meras Vytautas Kleiva pasidžiaugė baigiamu įrengti Telšių menų inkubatoriumi ir tiki, jog jis taps jaunų ir profesionalių menininkų traukos centru. Telšiai nuo seno garsėja talentingais menininkais ir gabiais meistrais. Daugybė menininkų ne tik Lietuvoje, bet ir svetur savo darbais garsina Telšių vardą. Menų inkubatoriuje jiems bus suteiktos sąlygos ne tik kurti, bet ir iš savo meno gauti pajamas. „Tikiu, kad šis projektas bus ne pinigų išmetimas, o investicija į mūsų rajono menininkus ir kūrėjus“, — sakė meras V. Kleiva.

Telšių menų inkubatorius planuoja rekonstrukcijos ir įrengimo darbus užbaigti jau šių metų pabaigoje. Tai bus pirmasis regioninis menų inkubatorius Lietuvoje. Direktorė P. Urbanavičienė sieks paneigti nusistovėjusį stereotipą, kad iš meno neįmanoma pragyventi. Menų inkubatorius menininkus pasitiks su simboliniu šūkiu: „Mes padėsime kūrybinį talentą paversti pajamomis“.

 

 

Telšių.info