Mitai apie pozityvų mąstymą

0
51

Vieni teigia, kad pozityvus mąstymas – nesąmonė, kiti, priešingai, jį aukština ir pasakoja istorijas, kaip ši mąstymo technika pakreipė gyvenimą teigiama linkme. Ar verta praktikuoti pozityvų mąstymą?

 Mitas Nr. 1 – Negatyvus mąstymas tikresnis.
Tikriausiai teko girdėti, kad pozityvus mąstymas – utopinis, atitrūkęs nuo realybės, o jo priešingybė – negatyvus mąstymas – tikras. O dabar pasvarstykime kas geriau – mąstyti negatyviai ir visą laiką save graužti dėl visokių problemų problemėlių ar … galvoti apie teigiamus gražius dalykus.

Mitas Nr. 2 – Pozityviai mąstantys tiki, kad vieną dieną pradės lyti pinigais!
Mes nebe vaikai ir nebetikime pasakomis. Vien mąstyti pozityviai tikrai neužtenka. Ne mažiau svarbu yra atkakliai siekti savo tikslų. Pozityvus mąstymas bus puiki priemonė, padedanti nenuleisti rankų ir ieškoti galimybių, kaip būtų galima ją – raudoną svajonę – pasiekti.
 
Mitas Nr. 3 – Pozityvų mąstymą lengva praktikuoti.
Visi naujokai karštai užprotestuos pastarą teiginį. Nes mūsų aplinkoje gausu tiek teigiamybių tiek neigiamybių. Sutik kaimyną. Jis iškart puls skųstis. Nueik į darbą – ten vienos problemos. Grįžk namo – net ir čia gausu problemų problemėlių. Tad drąsiai galima pasakyti, kad pozityviai mąstyti reikia mokytis palaipsniui. Tik su laiku išmokstama nukreipti dėmesį į teigiamus aspektus, matyti galimybes, daug svajoti, šypsotis, kalbėti teigiamai, neigiamas mintis keisti teigiamomis, būti tokiu pozityviu, kad šalia esantys taip pat užsikrėstų teigiama energija.

Mitas Nr. 4 – Būti pozityviu nepaprastai smagu ir gera.
Mes užsaugome lietuviškose šeimose, kur tėvai daugiau peikdavo nei girdavo. Mums yra įprasta kritikuoti vienas kitą. Ir labai įprasta nepasitikėti savimi, peikti save, pykti ant savęs, matyti vien savo silpnybes. Tad nėra taip lengva vieną dieną padėti tašką ir mąstyti vien teigiamai, girti save, džiaugtis savo pasiekimais, didžiuotis net ir mažais laimėjimais. Dar sunkiau bendrauti su žmonėmis, kurie kalba vien neigiamai ir mus – pozityviuosius – menkina, kritikuoja, peikia. Tokiu atveju tenka nuspręsti, su kuriais žmonėmis mums pakeliui, o su kuriais – nebe.

Mitas Nr. 5 – Deja, pozityvus mąstymas nepakeis realybės.
Sutikite – gyvenimas ne vien rožėm klotas. Kasdien įvyksta galybė nelaimių, katastrofų, mus kamuoja įvairios problemos. Tad klaidinga galvoti, kad užtenka mąstyti pozityviai ir mums kuo puikiausiai seksis: gyvensime savo susikurtame pasaulyje, kuriame karaliauja taika, laimė, meilė, džiaugsmas. Deja…
Pozityvaus mąstymo esmė kiek kitokia. Mes turime gebėti bet kokiose situacijoje rasti teigiamus aspektus. Visų svarbiausia – gebėti išspręsti bet kokią problemą kuo naudingiau sau.

Mitas Nr. 6 – Pozityviai mąstantys – kiek išprotėję.
Iš šalies gali atrodyti, kad pozityviai mąstantys yra kiek pamišę virš žemės pakilę žmogeliai, kurie gyvena ne šiame pasaulyje. Netgi atvirkščiai – pozityviai mąstantys yra labai protingi asmenys, gebantys bet kokioje situacijoje įžvelgti galimybes. Savo mąstymo dėka jie geba valdyti stresą, yra žymiai ramesni ir labiau atsipalaidavę. Jie atkakliai juda savo tikslų link ir nepasiduoda bereikalingai panikai.

 

 

 

Telšių.info