Moksleivių idėjos sublizgėjo originalumu

0
52

Jau trečią kartą Lietuvos sostinėje organizuojamame jaunųjų tyrėjų konkurse sėkmė lydėjo Telšių „Ateities“ vidurinės mokyklos auklėtinius. Šįkart tris dienas vykusioje „Idėjų mugė“ laurus už mokslinės idėjos originalumą nuskynė mūsų mokyklos aštuntokai Rimvydas Rubavičius ir Kamilė Daukintytė. Daug mugės lankytojų dėmesio sulaukė ir kita jaunųjų tyrėjų pora – tos pačios klasės moksleivių Jomantės Žilytės bei Kornelijos Ruvelytės idėja sukurti reljefines grindis, padėsiančias ir sulieknėti, ir sustiprinti sveikatą, ir pagelbėsiančias po traumų gyjantiems žmonėms. Telšiškiams, kad pakliūtų į šitą renginį, teko nurungti ne vieną bendraamžių idėją.

Antroji diena buvo pati sunkiausia, – prisiminė R.Rubavičius, kartu su klasės drauge „Idėjų mugei“ pristatęs projektą „Simbiozinis variklis“. – Per ją turėjome dvi sesijas po tris valandas. Jų metu ekspertams – įvairių gamtos mokslų sričių mokslininkams, mokytojams, kitiems mugės dalyviams pristatinėjome savo projektus. Sulaukėme ir svečių iš Azijos dėmesio. Mūsų projektas labai sudėtingas, apimantis visas gamtos mokslų dalis. Jei pavyktų šią idėją , praktiškai būtų sukurtas „amžinasis variklis“, reikalausiantis nedaug kuro sąnaudų, sumažinsiantis aplinkos taršą.

Jaunuosius tyrėjus į renginį lydėjo ir konsultacijomis talkino mokytojos R.Gintalienė ir L.Dijokienė. Telšių „Ateities“ vidurinės mokyklos jaunieji tyrėjai savo bendraamžiams sakė norį priminti, jog tyrinėti labai įdomu ir informavo, jog gruodžio 13 dieną vyks dar viena „Idėjų mugė“. Susidomėjusieji apie projektą daugiau gali sužinoti internetiniame puslapyje www.jaunasis-tyrejas.lt

Rimvydas Rubavičius ir Kamilė Daukintytė Darbo „Simbiozinis variklis“ autoriai.

Darbo „Reljefinės grindys“ autorės Kornelija Ruvelytė ir Jomantė Žilytė.