Naujas kempingas pasirengęs priimti svečius – beliko sulaukti koncesininko

0
84

rps20151017_073116Palangoje, Nemirsetoje, baigtas statyti modernus kempingas laukia koncesininko. Konkursas koncesininkui jau paskelbtas, vokus su pasiūlymais planuojama atplėšti lapkričio mėnesį.

Puiki vieta

Apsistoti naujajame kempinge galės atvykusieji kemperiais, taip pat besirenkantieji palapinių miestelius, o koncesininkui įgyvendinus jam keliamus reikalavimus – ir viename iš 14 stacionarių poilsio namukų.

Įsikūrę labai gražioje vietoje – pajūrio regioniniame parke, vos 300 metrų nuo jūros nutolusiame kempinge turistai jausis tikrai komfortiškai. Kempinge, užimančiame 4,6 hektaro plotą, kurorto svečiai galės ne tik patogiai pernakvoti, bet ir puikiai praleisti laiką – rengiant kempingą, siekta sukurti jaukią aplinką, tapsiančią puikia vieta bendrauti ar ilsėtis su šeima ir draugais bei mėgautis pajūrio gamtos grožiu.

Keliais etapais

Europinius standartus atitinkantis kempingas išdygo per trejus metus. Pirmuoju darbų etapu buvo įrengta visa kemperiams reikalinga infrastruktūra – trinkelėmis išklota teritorija, pastatytas įvažiavimo-išvažiavimo postas, sanitarinės-higieninės paskirties bei maisto gaminimo pastatai, įrengti 4 požeminiai priešgaisriniai rezervuarai, 46 autopriekabų/karavanų vietos su visa kemperiams reikalinga infrastruktūra. Kad kempinge leidžiami vakarai neprailgtų, įrengtos krepšinio bei tinklinio, taip pat – vaikų žaidimo aikštelės.

Antruoju darbų etapu įrengta vieta palapinių miesteliui: pastatytas bendro naudojimo pastatas, užbaigtas statyti sanitarinis-higieninis pastatas, maisto gaminimo pastatas, taip pat įrengtos krepšinio, 2 teniso, 2 vaikų žaidimo aikštelės bei 2 pavėsinės su židiniu, 10 automobilių parkavimo vietų, 12 papildomų autopriekabų/karavanų vietų bei 59 palapinių su automobiliais vietos.

Lyg miške

Maisto gaminimo patalpose, kuriomis galės naudotis apsistojusieji kemperiuose bei palapinėse, poilsiautojai ras visą reikiamą įrangą bei virtuvės reikmenis, individualiam naudojimui pritaikytus šaldytuvus, atitinkančius kempingo svečių poreikius. Čia taip pat įrengta savitarnos skalbykla. Iš terasos, skirtos pavalgyti, atsiveria žalieji Pajūrio regioninio parko plotai, girdėti ošianti jūra.

Teritorijoje esantys keliai ir priėjimai išgrįsti betoninėmis korinėmis trinkelėmis, o palapinių su automobilių stovėjimo vietose žaliuoja žolė. Taip siekiama, kad gamtos pasiilgę poilsiautojai matytų kuo mažiau asfalto ar betono dangos ir pasijustų esantys miške.

Poilsio nameliai

Jau netrukus turėtų paaiškėti koncesininkas, kempingą valdysiantis artimiausius 15 metų bei turėsiantis galimybę šia sutartį pratęsti dar 5 metams. Koncesininkas įsipareigos įgyvendinti trečiąjį kempingo Nemirsetoje statybos etapą – pastatyti 14 stacionarių namelių nakvynei ir poilsiui, kuriuose bus įrengtos virtuvės, higienos įranga, televizoriai. Poilsiautojai čia apsistoti galės ne tik vasarą, bet ir visus metus.

Kad svečiai jaustųsi komfortiškai, greta poilsio namukų bus įrengta pavėsinė su židiniu, krepšinio, tinklinio bei vaikų žaidimo aikštelės.

Išskirtinė architektūra

Išskirtinumo naujajam kempingui suteikia ne tik unikali vieta, bet ir architektūra. Visi kempingo pastatai bei būsimieji poilsio nameliai pasižymės tradicine 20 amžiaus pradžios architektūrine stilistika – etnografiniam regionui būdingomis šviesaus molio spalvos sienomis bei šlaitiniais deginto molio čerpių stogais.

Poilsiautojus turėtų sudominti ne tik paplūdimys – netoliese yra senoji laivų gelbėjimo stotis (XIX a. pabaiga), poilsiavietė, apžvalgos aikštelė. Išskirtinumo kraštovaizdžiui suteikia moreninis kyšulys į jūrą bei į pietus nuo Nemirsetos esantis Pajūrio regioninis parkas, Nemirsetos kraštovaizdžio draustinis.

Per 1,8 mln. eurų

Projektas „Kempingo Nemirsetoje, Palangoje, įrengimas“ įgyvendintas panaudojant Europos regioninės plėtros fondo, LR valstybės biudžeto ir Savivaldybės biudžeto lėšas. Europos Sąjungos projekto įgyvendinimui skirta suma sudaro 1 mln. 856,131 tūkst. eurų.

rps20151017_073721

rps20151017_073701