Ne veltui visos šventės metu Telšiai buvo pasipuošę bijūnais

0
52

bijunaiBirželio 8-10 dienomis vykusios Žemaitijos sostinės šventės metu Telšiai virto tikru meno ir muzikos miestu. Tris dienas trukusi šventė telšiškius ir miesto svečius džiugino renginų gausa. „Mano siekis – sugrąžinti į Telšius jaunimą. Žemaitijos sostinė turi tapti ne tik kultūros, švietimo, religijos, bet ir turizmo centru“, – dar prieš šventę sakė Telšių rajono meras Vytautas Kleiva.

Pirmoji šventės diena neveltui buvo pavadinta „Menų diena“ – ją užbaigė teatralizuotas vakaras „Veselnas linksmybės“ Masčio ežero pakrantėje, kur į žemaitiškas vestuves susirinkusius svečius linksmino Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Mastis“, folkloro ansamblis „Spigėns“ bei šokių kolektyvas „Džiugas“.

Antrą – „Pinavijų dieną“ iškilmingai Turgaus aikštėje buvo atidaryta Bijūnų giraitė. Žemaitijoje senosios žolininkės nuo senų senovės bijūno žiedų nuoviru gydydavo išgąstį, mėšlungį, juo taip pat atgaivindavo pavargėlius, išsekusius ir nebeturinčius jėgų. Tad ne veltui visos šventės metu Telšiai buvo pasipuošę bijūnais. Tądien taip pat atgijo teatralizuota Senamiesčio gatvelė, vakare vyko tradicinė Telšių rajono meno kolektyvų Dainų šventė „Septynių kalvų giesmė“.

Trečioji diena buvo skirta jaunimui, kurią vainikavo talentingiausių telšiškių koncertas Masčio ežero pakrantėje.

Į šventę atvykęs Vokietijos miesto Basumo meras Wilhelm Becker, džiaugėsi, jog tarp Basumo ir Telšių pasirašyta partnerystės sutartis leidžia mokytis vieniems iš kitų. „Tai labai nuoširdi ir tikra partnerystė, kurioje dalyvauja įvairios bendruomenės grupės – mokiniai, mokytojai, savivaldybė. Susitikimų metu gyvename šeimose, todėl turime galimybę pažinti ne tik šalį, bet ir jos kultūrą“, – sakė specialiai į miesto šventę atvykęs ponas W. Becker.

Telšių rajono savivaldybės informacija