Nedarbo lygis Lietuvoje stabilizavosi

0
41

Lietuvos darbo birža (LDB) skelbia, kad praėjusią savaitę šalyje buvo registruota 323,6 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 14,97 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų arba 0,07 procentinio punkto mažiau negu prieš savaitę ir 0,32 procentiniais punktais mažiau negu rugpjūčio 1 dieną.

Rugpjūčio 20–26 dienomis vidutiniškai per dieną šalyje buvo registruojama apie tūkstantį bedarbių. Pastarosiomis savaitėmis darbo biržose labai sumažėjo besiregistruojančių jaunų bedarbių lyginant su praėjusiais vasaros mėnesiais, kuomet jaunimas sudarė apie pusę registruotų bedarbių. Šią, kaip ir paėjusią savaitę, tik kas keturioliktas bedarbiu įregistruotas asmuo – jaunesnis kaip 25 m. amžiaus. Tokių bedarbių įregistruota 391. Didžiausią dalį darbo ieškančiųjų sudaro bedarbiai, nedirbę laikotarpį nuo pusės iki dvejų metų – 80,1 proc. (4,3 tūkst.).

Įsigaliojus naujai darbo rinkos stebėsenos tvarkai, darbo biržų specialistai daugiau dėmesio gali skirti tiesioginiam aktyviam ir motyvuotam bendravimui su klientais, taip nustatydami tikruosius jų lūkesčius, informuoja LDB.

Rugpjūčio 20-26 dienomis padėta įsidarbinti 3,8 tūkst. asmenų, darbdaviai registravo per 3 tūkst. laisvų darbo vietų. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 1,3 tūkst. asmenų – daugiausia į viešuosius darbus, įdarbinti pagal įgūdžių rėmimo priemonę ar subsidijuojant.

Telšių.info