Kodėl aš negavau darbo?

0
6

cvTokį klausimą dažnai užduoda tiek įsidarbinti bandantys  jaunuoliai, tiek darbą keičiantys vyresnėliai. CVpagalba.eu ekspertai teigia, jog dažnai darbą iš panosies nušvilpia geriau su CV ir motyvacinio laiško rašymo užduotimi susitvarkę žmonės. Darbdavių gaunami CV pavyzdžiai varijuoja nuo visiško nemokšiškumo iki aukštojo pilotažo kūrybiškumo. Kad ir kaip būtų keista, vis dar yra tikinčių, jog motyvacinio laiško nereikia, o CV svarbu surašyti datas ir darbovietės pavadinimą. Atmestinis požiūris į šiuos du  dokumentus lemia ilgesnį darbo ieškojimo periodą.

Vis dar galima prisiklausyti istorijų, apie tai, kaip darbą galima gauti vos tik paskambinus telefonu, tačiau jos vis retėja. Didesnėse bei  labiau žinomose įmonėse atranka vyksta keliais etapais ir anot personalo valdymo ekspertų pusė atsiųstų gyvenimo aprašymų iškart keliauja į šiukšlių dėžę. Kodėl?

Pirma klaida – nėra motyvacinio laiško. Dažnai žmonės nori pakeisti veiklos sritį į kitą neitin susijusią su buvusios darbovietės veikla. Ieškantis darbo gali turėti pakankamai patirties ir būdo savybių, kurios tiktų darbdaviui, bet darbdavys matydamas, jog nėra siūlomo darbo patirties – CV atmeta. Motyvacinis laiškas sudėtų taškus ant I. Jame galima išdėstyti priežastis, kodėl keičiate darbą, kokios būdo savybės ir įgyta patirtis galėtų praversti naujoje darbovietėje. Iš dviejų žmonių atsiuntusių skurdžius CV, laimi tas kuris prie jo pridėjo motyvacinį laišką.

Antra klaida – nestruktūrizuotas CV. Gyvenimo aprašymas turi savo rekomenduojamą struktūrą, išdėstymo tvarką. Žinoma vietos interpretacijoms yra, tačiau struktūra padeda darbdaviui greičiau susiorientuoti kokią informaciją pateikiate. Lengviausias būdas sužinoti kaip išdėstyta informacija – CV pavyzdžiai. Pasitelkus pavyzdžius galima lengviau atsirinkti kokia struktūra labiausiai priimtina, kaip galima išdėstyti informaciją, kaip ji skaitosi. Skaitant svetimus CV įsijungia kritiko rėžimas, o mintyse suskamba varpelis „aš taip nerašyčiau“ arba „O, čia gera idėja“. Tad taip parašomas geriausias CV.

Kiekvieno žmogaus gyvenimas ir patirtis yra skirtingi, tad ir motyvaciniai laiškai negali būti rašomi pagal vieną šabloną. Tačiau jei nesate susidūrę su motyvaciniais laiškais, greičiausiai „iš oro“ jo neparašysite. Motyvacinio laiško pavyzdžiai yra tarsi įkvėpimo šaltiniai. Visgi reikia suvokti, jog ne visi pavyzdžiai yra geri, tad vertėtų informacijos ieškoti patikrintuose ir su darbo paieška susijusiuose tinklalapiuose, tokiuose kaip CVpagalba.eu.

Darbo paieška yra išties ganėtinai sudėtingas darbas ir nereikėtų į jį žiūrėti atmestinai. Investavus laiko ir pasiruošus tinkamą ir taisyklingą CV bei motyvacinį laišką darbą susirasti tampa daug paprasčiau.