Nemokamas išsilavinimas Didžiojoje Britanijoje

0
47

BNS_Bendras4Kovo 3 d. Vilniuje įvyks kasmetinė specializuota paroda „Tarptautinių studijų dienos“. Parodoje dalyvauja daugiau kaip 60 švietimo įstaigų iš įvairių pasaulio šalių, lankytojams bus pristatytos įvairios kalbų, vidurinio mokymo ir aukštojo mokslo studijų programos.

Anglijoje Europos Sąjungos šalių studentai valstybinėse mokyklose ir profesiniuose koledžuose mokosi nemokamai. Parodoje sudaroma puiki galimybė susitikti su šiomis švietimo įstaigomis ir sužinoti visą informaciją tiesiogiai. Anglijoje tūkstančiai valstybinių mokyklų, ir tik 38 iš jų yra pensionai. Svarbu tai, kad mūsų mokiniai, kurie išvažiuoja mokintis savarankiškai, be tėvų, gali mokintis tik mokyklose-pensionuose.

Į parodą Vilniuje atvyksta Shaftesbury School – viena iš seniausių valstybinių mokyklų Didžiojoje Britanijoje, savo istoriją skaičiuojanti nuo 1898 metų. Per paskutiniuosius metus patyrusi daug teigiamų pasikeitimų: investuodama 3 mln. svarų sterlingų mokykla pastatė šiuolaikišką bendrabutį, kuriame gali gyventi 100 mokinių, jame apsigyveno tarptautiniai studentai.

Parodoje bus galima susitikti su valstybinės karališkosios karinės mokyklos The Duke of York’s Royal Military School atstovais. Mokykla savo istoriją skaičiuoja nuo 1803 metų ir šiandien mokyklą globoja Didžiosios Britanijos apsaugos ministerija. Mokyklai pradėjus savo veiklą joje mokėsi tik karininkų vaikai, šiandien mokykla priima 11-18 metų mokinius nepriklausomai nuo šeimos statuso. Mokykla turinti karinę profesinę kryptį, nuo pat vaikystės mokiniams ugdo tokius įgūdžius kaip savarankiškumas, atsakingumas, komandinė dvasia, gebėjimas atsakyti už savo poelgius, gebėjimas priimti sprendimus, lyderystė. Mokykloje yra kadetų korpusas, kur mokiniai įgyja šaudymo, skraidymo ir aviacijos įgūdžius. Daugelis dalyvauja karinėje sporto programoje Duke of Edinburgh Awards.

Royal School Wolverhampton iki 2015 metų buvo privati mokykla ir tik nuo 2016 rugsėjo ji įgyja valstybinės akademijos statusą. Atitinkamai, nuo šiol mūsų studentams mokslas tampa nemokamas. Mokyklos direktorius Mark Heywood visuomet pabrėžia, kad puikus išsilavinimas – tai ne tik aukšti rezultatai, tai visų pirma visapusiškas asmenybės ugdymas. „Karališką“ mokyklą globoja Karališkoji didenybė Princas Edwardas (Wessex grafas).

Parodoje taip pat dalyvaus profesiniai koledžai Chichester College ir Loughborough College, pristatysiantys profesinio mokymo ir vidurinio išsilavinimo A-Level programas.

Chichester College – koledžas siūlo vidurinio išsilavinimo A-Level programą bei didelį profesinio mokymo programų pasirinkimą.

Profesinio mokymo programų pasirinkimas labai platus: menas ir dizainas, statyba, kompiuteriai, turizmas, aptarnavimas viešbučiuose, 3D dizainas, baldų gamyba, floristika, kirpėjų kursai, pop muzika, muzikos technologijos, džiazas, šokiai, sportas, futbolo komandos treneris, kosmetologija ir kt.

Loughborough College – vienas didžiausių valstybinių koledžų Anglijoje. Įkurtas 1909 metais priima 16 metų ir vyresnius moksleivius į vidurinio išsilavinimo (A-level), profesines ar paruošiamąsias programas kurias pripažįsta aukštai vertinami Anglijos universitetai – Foundation programme. Koledže studijuoja apie 11 000 studentų, 200 iš jų – tarptautiniai. Vasaros metu siūlomos populiarios kalbų stovyklos, į kurias suvažiuoja jaunuoliai iš viso pasaulio.

Pasinaudokite unikalia galimybe susitikti su visomis švietimo įstaigomis Vilniuje ir sužinoti daugiau iš „pirmų lūpų“.

Jurgita Gruodienė
Direktorė
UAB Baltic Council for International Education